بین الملل

پاسخ جالب میراسماعیلی به انتخاب کامرانی‌فر برای پست دبیری فدراسیون جودو

باید دست به دست هم برای اعتلای جودو حرکت کنیم

رییس فدراسیون جودو درباره انتخاب کامرانی‌فر به عنوان سرپرست دبیری این فدراسیون به موارد مهمی اشاره کرد.

آرش میراسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار علم و فناوری خبرگزاری آنا، درباره اینکه نتایج جودوکاران را در مسابقات قاره‌ای روسیه چطور دید، اظهار داشت: مسابقات لیگ قاره ای کشور روسیه بود و در آن 20 تیم حضور داشتند و در چهار گروه 5 تیمی به رقابت پرداختیم و خداراشکر بچه‌های ما عملکرد نسبتا خوبی داشتند. البته متاسفانه شرایط برای همراهی یک نفر از اعضای تیم به دلیل عدم همکاری مسئولان نیروهای مسلح در بحث خروج فراهم نشد تا تیم ما در نبود او دچار خلأ بزرگی شود.

**6 نفر از جودوکاران نخستین سفر خودشان را تجربه می‌کردند

وی افزود: از طرف دیگر در میان این 9 نفر، حدود 6 نفر از جودوکاران برای نخستین بار بود که تجربه سفر برون مرزی را تجربه می‌کردند و تنها 3 نفر از این بچه‌ها در ترکیب تیم باتجربه بودند. فضای مسابقات بی نظیر بود و تیم ما هم در آنجا خوب عمل کرد البته برای دور برگشت که حدود چهل روز دیگر برنامه‌ریزی شده کار به مراتب سخت‌تر است زیرا تیم ها باید در 4 گروه چهار تیمی با هم به رقابت بپردازند تا در نهایت تیم‌های برتر به مراحل یک چهارم نهایی، نیمه‌نهایی و پس از آن فینال بروند.

**برای دور برگشت لیگ قاره‌ای نفرات رزرو را بچه‌های جوانان تشکیل می‌دهند

رییس فدراسیون جودو با اشاره به اینکه حضور در مسابقات روسیه بهترین فرصت برای آماده‌سازی تیم ملی پیش از حضور در بازی‌های آسیایی است، اظهار داشت: طبق صحبتی که با کادرفنی تیم ملی داشتیم قرار بر این شد تا از میان 10 جودوکاری که برای دور برگشت به روسیه می‌فرستیم 5 نفر از آنها را نفرات تیم جوانان تشکیل دهند تا آن هم به درخواست سرمربی تیم جوانان تا هم یک میدان بزرگ را از نزدیک ببینند و هم کادرفنی بهتر در شرایط بدنی و تکنیکی آنها قرار بگیرد. بالاخره اواخر شهریور ماه این جودوکاران باید در مسابقات جوانان قهرمانی آسیا در عربستان شرکت کنند که امید زیادی داریم تا بچه‌ها بتوانند سکوهای اول تا سومی را برای ایران به دست بیاورند.

**خردادماه برای برگزاری اردوی مشترک به روسیه می‌رویم

میراسماعیلی با اشاره به دیدارهای خوبی که با روسای فدراسیون‌های روسیه و بلاروس در مسکو داشت،عنوان کرد: در حین مسابقات قاره‌ای روسیه جلسات خوبی با روسای فدراسیون روسیه و بلاروس داشتیم و به این نتیجه رسیدیم تا همکاری ما در آینده به شکل بهتری تداوم داشته باشد. طبیعتأ اولین خروجی جلسه ما در این بود که خردادماه یک اردوی مشترک در سوچی روسیه و به مدت 10 روز و با حضور ما، خود روس‌ها و همچنین بلاروس ترتیب داده شود. پس از آن هم ما این درخواست را داریم که تا پیش از بازی‌های آسیایی در داخل ایران میزبان ورزشکاران روسیه و بلاروس باشیم تا به این ترتیب شرایط بهتری از لحاظ آمادگی برای ملی‌پوشان ما ایجاد شود.

وی با اشاره به حضور تیم نوجوانان در مسابقات داخلی روسیه در ماه آینده اظهار داشت: اوایل اردیبهشت ماه 9 نفر از اعضای تیم نوجوانان به روسیه خواهند رفت تا در یک تورنمنت سطح بالای این کشور خودشان را محک بزنند.

**کامرانی‌فر یک فرد کارآزموده در بحث مدیریتی است

رییس فدراسیون جودو در واکنش به انتخاب کامرانی‌فر به عنوان سرپرست دبیری این فدراسیون اینطور گفت: با توجه به اینکه پس از انتخابات پایان ماموریت خانم کعبی‌زاده به وجود آمد تصمیم گرفتیم تا یک فرد مطمئن را برای جانشینی او انتخاب کنیم. در همین جا دارد از زحمات بی دریغ خانم کعبی‌زاده کمال تشکر و قدردانی را داشته باشم و برای او در ادامه مسیرش آرزوی موفقیت داشته باشم. پس از آن جلسات متعددی با کامرانی‌فر برگزار کردیم تا نظر موافق او را به دست بیاوریم و خوشبختانه وی هم یک فرد کارآزموده و باتجربه در بدنه مدیریتی است زیرا در گذشته سابقه حضور در سمت دبیر کلی فدراسیون فوتبال را لمس کرده و اینطور نیست که نسبت به مباحث مدیریتی بی تجربه باشد.

**دوستان و ارتباط نزدیکی با کامرانی‌فر دارم

میراسماعیلی در ادامه صحبت‌های خود عنوان کرد: مساله دیگر در این است که کامرانی‌فر رفاقت دیرینه‌ای با بنده دارد و شاید کمتر دوستانی آن را بدانند و آن این است که او حدود 8 سال در این رشته به عنوان ورزشکار فعالیت کرده است و به همین دلیل شکی نیست که طبیعتأ با حضور چنین فردی می‌توانیم بار بیشتری از لحاظ فنی به خانواده بزرگ جودو افزوده کنیم. مساله دیگر هم در بحث مدیریتی است و سمت دبیری فدراسیون هم مربوط به مباحث اجرایی است. دبیر جدید با بچه‌های جودو ارتباط خوبی دارد و اینطور نبوده که دور از خانواده بوده باشد. ان‌شاءالله دست به دست بدهیم تا تیم ما قوی‌تر از قبل به کارش ادامه دهد.

**باید بهترین حضور را در هانگژو داشته باشیم

وی با ابراز خوشحالی از اختصاص سهمیه به تیم‌های جودوهای آقایان و بانوان برای حضور در بازی‌های آسیایی اظهار داشت: با توجه به نشست‌هایی که در گذشته با مسئولان ستاد عالی بازی‌های آسیایی داشتیم خیلی خوشحال شدیم از اینکه بتوانیم حضوری با کیفیت در این رویداد بزرگ داشته باشیم. تلاش خواهیم کرد تا در اولین مسابقه رسمی خودمان پس از پایان دوران تعلیق با تمام قدرت به آنجا برویم. حتی پس از بازگشت از روسیه هم تمرینات تعطیل نشده و بچه‌ها همچنان در اردوها حضور دارند. به هر حال نباید تعلیق را بهانه کنیم و مردم از ما توقع نتایج خوب در هانگژو دارند و همیشه یاد گرفته‌ایم در سختی‌ها چطور کارها را پیش ببریم و در این دوره هم قاعدتأ باید توانمند به چین برویم. خداراشکر از لحاظ فنی هم بچه‌های ما به سطح خوبی رسیده‌اند زیرا در همین مسابقات روسیه رییس فدراسیون روسیه تبریک به من گفت بابت اینکه هم حضور ارزشمندی در مسابقات لیگ قاره‌ای داشتیم و هم اینکه بچه‌های ما تکنیکی مقابل رقبای خودشان ظاهر شدند. این موضوع ما را به آینده امیدوار می‌کند تا در بازی‌های آسیایی نتایج خوبی بگیریم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا