بین الملل

خبرگزاری فارس – سید حسن نصرالله: آینده روشن و پیروزمندانه‌ای در انتظار مردم منطقه است

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه دیدارهای خود در سفر به بیروت، با سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

در این دیدار آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی و از جمله تحولات فلسطین اشغالی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

دبیرکل حزب‌الله در این دیدار توافق ایران و عربستان را مورد توجه قرار داد و به اثرات مثبت آن بر منطقه، اشاره کرد.

سیدحسن نصرالله وجود اختلافات و شکاف‌های فزاینده و چندباره داخلی در رژیم صهیونیستی را یکی از نشانه‌های ضعف رژیم اشغالگر خواند.

وی تحولات اخیر در فلسطین، مقاومت قهرمانانه گروه‌های جهادی و ملت فلسطین و انسجام و همبستگی جهانی در حمایت از مقدسات اسلامی در قدس شریف را از جمله تحولات اخیر برشمرد.

سید حسن نصرالله با تمجید از مواضع مقام معظم رهبری و دولت و ملت ایران در کمک به برقراری ثبات و امنیت در منطقه گفت: امروز علیرغم فشار دشمنان، مقاومت در لبنان و فلسطین در بهترین و قوی‌ترین وضعیت و رژیم صهیونیستی در بدترین و ضعیف‌ترین شرایط خود در سال‌های اخیر به سر می‌برد.
دبیرکل حزب‌الله افزود: با تحولات رخ داده، آینده روشن و پیروزمندانه‌ای در انتظار مردم منطقه است.

در این دیدار برخی موضوعات مهم منطقه‌ای و بین‌المللی مورد تبادل نظر قرار گرفت.

امیرعبداللهیان نیز در این دیدار، دبیرکل حزب الله لبنان را در جریان آخرین مواضع جمهوری اسلامی ایران درباره تحولات اوکراین، افغانستان، وضعیت اروپا، سودان، فلسطین و‌ همچنین همکاری ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و نگاه ایران به چگونکی لغو تحریم‌ها قرار داد.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دکمه بازگشت به بالا