بین الملل

خانمحمدی: بازی شرافتمندانه پیکان به همه ابهامات پاسخ داد/ شکست گل‌گهر گام دیگری برای قهرمانی است

در گفت و گو با آنا

پیشکسوت تیم پرسپولیس گفت:خوشبختانه بازی شرافتمندانه پیکان به همه ابهامات پاسخ داد.

حسن خانمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، در خصوص برتری پرسپولیس مقابل پیکان در هفته بییست و هشتم لیگ برتر فوتبال ایران اظهار داشت: پرسپولیس در یکی از سخت‌ترین بازی‌های این فصل خود به پیروزی رسید. پیکان همه تلاش خود را کرد تا بازنده نباشد اما بالاخره روی یک صحنه مرتکب خطای هند شد و پنالتی ترابی باعث برتری پرپسولیس شد. سرمربی تیم تعویض‌های خوبی انجام داد و روند هجومی پرسپولیس قدرت بیشتری پیدا کرد تا اینکه گل برتری به دست آمد. البته فرصت‌های گلزنی دیگری هم وجود داشت اما مقاومت پیکان مانع از آن شد تا پرسپولیس با اختلاف بیشتری برنده شود.

**پیکان شرافتمندانه و با تمام وجود بازی کرد

وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شد بازی سختی در انتظار پرسپولیس باشد، گفت: پرسپولیس در بازی بسیار دشواری برنده شد. پیکان شرافتمندانه و با تمام وجود بازی کرد. این تیم اتوبوسی دفاع می‌کرد و کوچکترین روزنه‌ها را بسته بود. تمام بازیکنان پیکان جوانمردانه مقابل پرسپولیس ایستادند و امیدوارم در دیدار بعدی که با سپاهان دارند نیز به همین شکل بازی کنند که هیچ حرف و حدیثی در میان نباشد. فوتبال پاک و بدون هرگونه نکته دارای ابهامی باعث می‌شود تا مردم لذت ببرند و در نهایت تیمی قهرمان می‌شود که شایسته است. قطعاً در هفته‌های آینده باید شاهد چنین بازی‌هایی باشیم و پرسپولیس استقبال می‌کند که حریفانش بهترین بازی خود را انجام دهند تا آنها را در روز خوب‌شان شکست دهد.

**پرسپولیس با آرامش همیشگی بازی نمی‌کرد

پیشکسوت تیم پرسپولیس با یادآوری این موضوع که کاش سه هفته پایانی همزمان برگزار می‌شد، عنوان کرد: پرسپولیس توانایی آن را داشت که پیکان را در روزی ببرد که بازی‌اش همزمان با سپاهان و استقلال باشد تا بهانه‌ای وجود نداشته باشد. خوشبختانه بازی شرافتمندانه پیکان به همه ابهامات پاسخ داد. ضمن اینکه استرس زیادی روی بازیکنان پرسپولیس وجود داشت و با آرامش همیشگی بازی نمی‌کردند. وقتی تیم‌ها شرایط انجام بازی در یک روز را دارند می‌توان برای آنکه تیمی دچار شائبه‌ای نشود بازی‌های هفته آخر را در یک روز برگزار کرد. این موضوع در دنیا اتفاقی معمول است چون هر چه قدر هم تیم‌ها پاک بازی کنند باز هم برخی دچار شائبه می‌شوند.

**اتفاقی نیفتاد به داور گله کنیم

خانمحمدی در خصوص قضاوت داور بازی پرسپولیس و پیکان و بازی هفته آینده سرخپوشان با گل‌گهر سیرجان تصریح کرد: قضاوت داور خوب بود و اتفاقی نیفتاد که بخواهیم به وی گله کنیم. اشتباه داوری بخشی از مسابقه است ولی در مجموع قضاوت داور بد نبود. هفته آینده بازی با گل‌گهر سیرجان بسیار حساس است. گل‌گهر تیم خوبی بوده و بهتر هم شده، ساختار و شکل این تیم با امیر قلعه‌نویی سرمربی کنونی تیم ملی بوده، الان هم شکلی از  بازی تیم با قلعه‌نویی را دارند ولی پرسپولیس در صدر جدول ایستاده و سرنوشت قهرمانی را در دست دارد. باید در بازی مقابل گل‌گهر برنده شود تا گام دیگری به سوی جام بردارد و هفته آخر هم باید به پیروزی برسد تا در نهایت قهرمان لیگ شود.

دکمه بازگشت به بالا