بین الملل

روزنامه عبری: پیشرفت ایران نگران‌کننده است/ اسرائیل آماده جنگ نیست

طبق گزارش پایگاه اینترنتی شبکه «المیادین»، این روزنامه نوشت: پس از یک دهه قبلی که ایران تا حد زیادی در انزوا و جنگ قرار داشت، حالا به یک ابرقدرت منطقه‌ای قدرتمند و شناخته‌شده تبدیل شد. اتحادهای آن با چین و روسیه نگران‌کننده است و روابط گرم جدیدش با برخی کشورهای عربی هم بر این نگرانی‌ها افزوده است.

در ادامه گزارش این رسانه عبری آمده است: حادثه تقاطع مجیدو در ماه مارس [نفوذ نیروی حزب‌الله به سرزمین‌های اشغالی] و شلیک موشک از جنوب لبنان به سوی تل‌آویو، معنای روشنی داشت؛ و آن هم این بود که قدرت بازدارندگی اسرائیل از بین رفته است.

روزنامه صهیونیستی مکور ریشون در ادامه نوشت: در صورت تشدید تنش‌ها با لبنان، درست است که اسرائیل با قدرت کامل پاسخ خواهد داد، اما این پاسخ راهبردی آن [در مقابل قدرت طرف مقابل] ضعیف و نامناسب خواهد بود.

این رسانه عبری در ادامه گزارشش اذعان می‌کند: اسرائیل برای مقابله با برنامه‌های جنگی ایران آماده نیست و به جای پرداختن به مشغله‌های طاقت‌فرسایی همچون جنگ بعدی، بر اخبار مطبوعات زرد تکیه کرده است.

ترس صهیونیست‌ها از افزایش قدرت مقاومت در حالی افزایش یافته که «سیدحسن نصرالله»، دبیرکل جنبش حزب‌الله روز گذشته هشدار داد که هر جنگ بزرگی همه مرزها را شامل خواهد شد و مناطق و میدان‌های آن توسط صدها هزار جنگجو بر دشمنان تنگ خواهد شد؛ ظرفیت انسانی عظیم در محور مقاومت در مقابل کاهش نیروی انسانی اسرائیل و فرار اسرائیلی‌ها از جنگ معادلات را تغییر خواهد داد.

دبیرکل جنبش حزب‌الله در بخش دیگری از سخنانش و درباره نقطه قوت درگیری مداوم با دشمن صهیونیستی تاکید کرد که جبهه داخلی اسرائیل ضعیف است و اسرائیلی‌ها آماده فرار و جستجوی پناهنگاه دیگری هستند. او در پاسخ به تهدیدات «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر کابینه تل‌آویو گفت: این شما نیستید که به یک جنگ بزرگ تهدید می‌کنید، بلکه ما هستیم که شما را با آن تهدید می‌کنیم.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی از روز گذشته تاکنون و در ادامه واکنش‌ها درخصوص رونمایی ایران از موشک بالستیک «خرمشهر-۴» گزارش‌هایی منتشر و در آن‌ها تاکید کردند که رونمایی از این موشک جدید و در این زمان‌، بخشی از تئوری بازدارندگی ایران در مقابل «اسرائیل» و تهدیدات آن به شمار می‌رود.

«اوهاد حمو»، تحلیلگر مسائل عربی درشبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی در این باره گفت: هشدارها و تهدیدهایی که از مدت‌ها پیش بین اسرائیل و ایران در جریان بوده، حالا ادامه دارد؛ رونمایی موشکی ایران، این یک بیانیه صریح و علنی بود. اعلام خبر رونمایی از این موشک تداوم گفت‌وگوهای تهان-تل‌آویو از طریق تبادل هشدارهاست.

این تحلیلگر صهیونیست در خصوص سخنرانی اخیر «هرتزی هالوی»، رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی اشغالگران، در دو روز پیش که طی آن درباره اقدام احتمالی تل‌آویو علیه برنامه هسته‌ای ایران هشدار داده بود، صحبت کرده و خاطرنشان کرد: رونمایی تهران از موشک جدید، تایید این نکته بود که ایرانی‌ها این صدها را شنیده‌اند و از این طریق، پیامی می‌فرستند تا «اسرائیل» را از هرگونه ماجراجویی بازدارند.

رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی روز سه شنبه، ۲۳می، در کنفرانس «هرتزلیا» ضمن تکرار ادعاهای ضدایرانی خود و اذعان به توانایی ضربه زدن به ایران گفته بود: ما نسبت به وضعیتی که ایران می‌خواهد پیرامون ما ایجاد کند، بی‌تفاوت نیستیم.

«عبدالباری عطوان» تحلیلگر مشهور جهان عرب و سردبیر روزنامه اینترنتی «رای الیوم» در یادداشتی تاکید کرد: دلایل افزایش تهدیدات لفظی کابینه تل‌آویو علیه ایران، ترس‌ها و ناکامی‌های میدانی در مقابله اشغالگران با مقاومت فلسطین و جنبش حزب‌الله لبنان است؛ تهدیدها همچون ۲۰سال گذشته، هیچ تاثیری بر تهران و متحدانش در محور مقاومت نخواهند داشت.

311311

دکمه بازگشت به بالا