بین الملل

خبرگزاری فارس – فرمانده ارتش سودان خواستار تغییر نماینده سازمان ملل شد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «عبدالفتاح البرهان» فرمانده کل ارتش سودان، شامگاه امروز (جمعه)، از سازمان ملل متحد خواست که فرد دیگری را جایگزین «والکر پرتس» فرستاده خود در امور سودان کند.

بنابر گزارش منابع سودانی، فرمانده کل ارتش سودان این پیام را برای «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد ارسال کرده و در آن اشاره کرده که پرتس در اظهاراتی «محمد حمدان دقلو» فرمانده نیروهای پشتیبانی سریع سودان را به تمرد ترغیب کرده است.

براساس گزارش‌ها، در پیام البرهان آمده است: «حضور والکر پرتس در صدر هیأت سازمان ملل کمکی به اجرای مأموریت محوله به هیأت یکپارچه سازمان ملل برای حمایت از مرحله انتقالی در سودان نمی‌کند.»

فرمانده ارتش سودان در ادامه ضمن متهم کردن رئیس هیأت اعزامی سازمان ملل به سودان به تنظیم گزارش‌های گمراه‌کننده‌، از دبیرکل سازمان ملل خواست: «به منظور حفظ روابط سازمان ملل متحد و سودان، ما خواستار انتخاب یک جایگزین برای پرتس هستیم. حمیدتی تمرد نمی‌کرد اگر سیگنال‌های ترغیب‌کننده‌ای از برخی طرف‌ها از جمله پرتس دریافت نمی‌کرد.»

والکر پرتس فرستاده سازمان ملل متحد در امور سودان، روز شنبه، پس از آنکه به اخراج هیأت سازمان ملل از سودان تهدید شد، شهر پورتسودان را به مقصد نیویورک ترک کرد.

ارتش سودان و نیروهای پشتیبانی سریع در این کشور از پانزدهم ماه آوریل با یکدیگر وارد جنگ شده‌اند و درگیری شهرهای مختلف سودان به ویژه پایتخت این کشور را به هرج و مرج کشانده و باعث کشته و زخمی شدن هزاران غیرنظامی شده است.

به دنبال این جنگ بسیاری از مردم سودان به کشورهای مختلف پناهنده شده‌اند و تعداد زیادی از سازه‌ها تخریب شده‌اند.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دکمه بازگشت به بالا