بین الملل

خبرگزاری فارس – دیپلمات سابق سوئد: آپارتاید، اسرائیل را به سمت پرتگاه سوق می‌دهد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «کارل بیلت» سیاستمدار و دیپلمات سابق سوئدی به سخنان مقام صهیونیست در کنفرانس اخیر هرتزلیا واکنش نشان داد.

بنابر گزارش وبگاه خبری «سما»، بیلت گفت: «اینکه در کنفرانس هرتزلیا به موضوع فلسطینیان پرداخته نشد، نشان می‌دهد که اسرائیل سیاست روشنی درباره مهم‌ترین مسائل مربوط به آینده خود ندارد و این رژیم در سایه اعمال تبیعض نژادی هرگز پایدار نخواهد بود».

بیلت در دهه نود منصب نخست وزیر سوئد و از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۴ نیز منصب وزیر خارجه این کشور را بر عهده داشته است.

وی که از شرکت‌کنندگان در کنفرانس هرتزلیا بود، در هنگام ترک تل‌آویو نیز نوشت:«خاورمیانه اکنون در حال تبدیل شدن به آزمایشگاهی برای جهان پسا آمریکا است».

در کنفرانس اخیر هرتزلیا به موضوع امنیت و تهدیدات پیرامون رژیم صهیونیستی پرداخته شد و «هرتزی هالوی»، رئیس ستاد کل ارتش این رژیم ضمن تکرار ادعاهای ضدایرانی خود در این کنفرانس، از سختی‌های جنگ با جنبش حزب‌الله لبنان گفت.

طبق گزارش شبکه «آی‌۲۴»،  رئیس ستاد کل ارتش رژیم اشغالگران با تکرار ادعای توانایی ضربه زدن به ایران گفت: ما نسبت به وضعیتی که ایران می‌خواهد پیرامون ما ایجاد کند، بی‌تفاوت نیستیم.

هالوی در ادامه ضمن اذعان به پیشرفت ایران در حوزه غنی‌سازی اورانیوم در مقایسه با گذشته، مدعی شد: ما در حال بررسی این موضوع هستیم و من می‌گویم که تحولات منفی کنونی، می‌تواند منجر به اقدام شود.

پایان پیام/.
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دکمه بازگشت به بالا