استان ها

خنثی‌سازی القائات دشمن جزو رسالت‌ روابط عمومی‌ها است

ایسنا/خوزستان استاندار خوزستان گفت: ما باید در جنگ شناختی با استفاده از تکنیک های نوین و موثر عملیات روانی دشمن را خنثی کنیم که این امر جزو رسالت های روابط عمومی ها است.

همایش تجلیل از فعالین حوزه ارتباطات و روابط عمومی های دستگاه های اجرایی استان روز یکشنبه در سالن شهید هاشمی استانداری خوزستان برگزار شد.

علی اکبر حسینی محراب استاندار خوزستان در این همایش با اشاره به اینکه دشمن در جنگ شناختی خود سالها کار، مطالعه و ایجاد تشکیلات نموده است گفت: آمریکا و برخی دیگر از کشورها از طریق عملیات روانی انقلاب را هدف قرار داده اند و آرزوی آنها سقوط جمهوری اسلامی است و برای آن برنامه ریزی میکنند.

به گزارش ایسنا به نقل از استانداری خوزستان، وی افزود: در چرخه براندازی که علیه کشورها درست می کنند در اکثر کشورهای هدف یا موفق می شوند و یا انقلاب ها را به انحراف می کشانند تا کشورها را تحت سیطره خود در بیاورند.

حسینی محراب ادامه داد: دشمنان مجموعه تجربه های خود در کشورهای دیگر را بر علیه کشور ما به کار گرفته و به میدان تقابل با نظام اسلامی آمده اند و شبهات مدنظرشان را بعضا در ذهن و ضمیر نسل های جدید حک کردند.

استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: القائات دشمن در جنگ شناختی در ناخوداگاه ما تاثیر میگذارد و این جنگ ترکیبی حتی در سطح برخی خانواده های ما رخنه کرده است و ما باید در این جنگ با استفاده از تکنیک های نوین و موثر این عملیات روانی را خنثی کنیم که این امر جزو رسالت های روابط عمومی هاست.

وی افزود: دشمن در جنگ شناختی به دنبال ساقط کردن نمادهای حاکمیتی ما چه در جنبه زندگی شخصی و چه در جنبه زندگی اجتماعی ماست.

حسینی محراب ادامه داد: فرو ریختن این نمادهای حاکمیتی موجب ریزش اعتماد میان مردم و مسئولین میشود و ما موظفیم از این نمادها دفاع کرده و آنها را تحکیم نموده و ترویج دهیم.

استاندار خوزستان با بیان اینکه یکی دیگر از گسلهایی که دشمن تلاش میکند ایجاد نماید در زمینه های اقتصادی است اظهار داشت: درآمدهای ارزی ما و دسترسی به این درآمدها طی دو سال اخیر از سالیان گذشته بیشتر بوده است در عین حال دشمن همواره سعی میکند با ابزارهای تحریم در روند تجارت کشور اخلال ایجاد کند.

حسینی محراب عنوان کرد: یک روابط عمومی خوب مجموعه ای است که آسیب های کار خود، تکنیک های دشمن و مخاطبین خود را شناسایی کند.

استاندار خوزستان خطاب به مدیران روابط عمومی دستگاه های اجرایی استان تاکید کرد: تکنیک های عملیات روانی دشمن را اعم از تکنیکهای راهبردی و تکنیک های عملیاتی و میدانی بایست شناسایی کنید در غیر این صورت دفاعی که روابط عمومی ها انجام میدهند هم به سود دشمن تمام میشود.

وی گفت: از زحمات شما سپاسگذاری میکنم و امیدوارم با برخورد صادقانه و ایجاد اعتماد با مردم نقش خود را در تبیین خدمات و انتقال مفاهیم و ارزش ها به شایستگی ایفا نمایید.

گفتنی است در پایان این همایش از روابط عمومی های دستگاه های اجرایی شامل صدا سیما، حوزه هنری، نفت، فولاد خوزستان نیشکر، آب و برق، شهرداری، بنادر، لوله سازی، علوم پزشکی، ورزش و جوانان، جهاد کشاورزی، برق منطقه ای و راهداری که حائز رتبه های برتر شدند و در سفر اخیر ریاست جمهوری تلاش های شایسته ای داشتند تجلیل شد.

همچنین روابط عمومی های آموزش و پرورش، نوسازی مدارس، آبفا و بهزیستی عنوان شایسته تقدیر را کسب نمودند.

در سطح فرمانداری های استان نیز از روابط عمومی فرمانداری های اهواز، آبادان و دزفول به عنوان روابط عمومی های برتر تقدیر شد همچنین از تلاش های روابط عمومی فرمانداری های خرمشهر، مسجدسلیمان، باغملک، شادگان و باوی نیز تجلیل شد.

در سطح ستاد استانداری نیز از کارکنان فعال در حوزه ارتباطات در معاونت های عمرانی و اقتصادی استانداری تجلیل شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا