فرهنگ و سینما

برگزاری نمایشگاه‌های صنایع‌دستی در لابی ادارات دولتی

مریم جلالی، معاون صنایع‌دستی کشور معتقد است: اصحاب فرهنگ و هنر به خصوص فعالان صنایع‌دستی در حوزه نساجی و پوشاک نقش موثری در ترویج و گسترش فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه بر عهده دارند.

به گزارش ایسنا، مریم جلالی، معاون صنایع‌دستی کشور در حاشیه امضای تفاهم‌نامه همکاری با شرکت پست جمهوری اسلامی ایران، با حضور در نمایشگاه تخصصی شرکت پست ایران از غرفه حجاب و عفاف بازدید کرد.

او در حاشیه این بازدید ضمن تاکید بر اهمیت حجاب در جامعه و نقش موثر صنایع‌دستی در ترویج آن گفت: اصحاب فرهنگ و هنر به خصوص فعالان صنایع‌دستی در حوزه نساجی و پوشاک نقش موثری در ترویج و گسترش فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه بر عهده دارند که باید این ظرفیت ارزشمند در تمام سطوح جامعه به کار گرفته شود.

معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ادامه داد: هنرمندان باید همه فعالیت‌های هنری خود را به سمت و سوی معنویات و ارزش‌های اسلامی سوق دهند تا از این طریق هجمه‌های فرهنگی دشمنان را خنثی کنند.

او اضافه کرد: معاونت صنایع‌دستی در نظر دارد ضمن همکاری با دستگاه‌های دولتی و با هدف توانمندسازی خانواده‌های کارکنان برای بانوان شاغل در ادارات با برگزاری دوره‌های آموزشی مهارت‌افزایی در حوزه صنایع‌دستی داشته باشد.

جلالی افزود: ورودی و لابی سازمان‌ها و ادارات دولتی ظرفیت مناسبی برای برگزاری نمایشگاه‌های صنایع‌دستی هستند و ما در وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آماده هرگونه همکاری در این باره هستیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا