مولدسازی دولت را از سکون و حبس خارج می کند

ایسنا/گیلان معاون وزیر اقتصاد، با بیان اینکه مولدسازی املاک، دولت را از سکون و حبس خارج می‌کند، گفت: مولدسازی املاک یک فرصت گذار و محدود است که اگر به درستی از آن استفاده نشود، آینده‌ای همچون خصوصی‌سازی در انتظار آن خواهد بود.

حسین قربانزاده امروز در نشست با مسئولان نظام سلامت استان گیلان پیرامون مولدسازی املاک دانشگاه علوم پزشکی، مولدسازی املاک را که با اذن رهبری و تاکید سران قوا در دستور کار گرفته، فرصتی مغتنم برشمرد و اظهار کرد: مولدسازی املاک، دولت را از سکون و حبس خارج می‌کند.

وی با اشاره به ظرفیت بی‌نظیر املاک مولد در استان گیلان، افزود: گیلان در شهرستان‌های رشت، انزلی و لاهیجان ظرفیت‌های خوبی پیرامون املاک مولد دارد که کاملا بلااستفاده هستند و یا از وجود آنها کمترین بهره برده می‌شود.

معاون وزیر اقتصاد و دارایی و رئیس سازمان خصوصی‌سازی اضافه کرد: مولدسازی املاک یک فرصت گذار و محدود است که اگر به درستی از آن استفاده نشود، آینده‌ای همچون خصوصی‌سازی در انتظار آن خواهد بود.

قربانزاده با تقدیر از پیشگامی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در استفاده حداکثری از ظرفیت مولدسازی املاک، خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان جزو پیش‌قراولان مولدسازی در استان گیلان است، در حالی که بسیاری از دستگاه‌ها و سازمان‌ها مخالف این فرصت ایجاد شده هستند.

وی با اشاره به حضور تیم تخصصی، منسجم و هماهنگ سازمان خصوصی‌سازی در استان‌ها، تصریح کرد: در سازمان خصوصی‌سازی، مدل ارزش افزایی در دارایی‌های دولت را با مطالعات از پیش تعیین‌شده در دستور کار داریم به‌گونه‌ای که طی دو هفته پس از حضور ما، الگوی مدنظر طراحی و اجرا می‌شود.

دکتر محمدتقی آشوبی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز با تشریح وضعیت کلی نظام سلامت استان گیلان، اظهار کرد: این استان، علیرغم زادآوری پایین و جمعیت سالمندی زیاد، از زیرساخت‌های سلامت‌محور عقب‌مانده‌ای در رنج است.

وی با اشاره به پراکندگی مراکز آموزشی و درمانی و همچنین معاونت‌های علوم پزشکی گیلان در سطح رشت، افزود: امروزه بیش از هر زمان دیگری نیازمند تجمیع محل ارائه خدمت معاونت‌ها و همچنین مراکز آموزشی درمانی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان پرهیز از اسراف و تلاش برای بهینه کردن خدمات را از الزامات دانشگاه اسلامی دانست و گفت: اسلامی شدن دانشگاه‌ها با هزینه‌های هرز و بیهوده‌ای که به علت پراکندگی در معاونت‌ها، مدیریت‌ها و همچنین مراکز آموزشی درمانی، شاهد آن هستیم، همخوانی ندارد.

آشوبی با اشاره به جمعیت بیش از دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفری گیلان و همچنین حضور حدود ۱۰ میلیون نفر مسافر در برخی از ایام اوقات سال، خاطرنشان کرد: گیلان با زیرساخت‌های نامناسب بهداشت و درمان در رنج است، در حالی که باید با مولدسازی، بهداشت و درمان گیلان را نجات داد.

انتهای پیام

خروج از نسخه موبایل