تشکیل پرونده سلامت برای هر ایرانی/اجرای موفقیت آمیز طرح “سلامت بخش” در ۳ استان

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به لزوم تشکیل پرونده سلامت برای هر ایرانی، اجرای طرح سلامت بخش در بوشهر، کردستان و خراسان جنوبی و رایگان شدن خدمات بستری در صورت مراجعه از مسیر نظام ارجاع در این سه استان را موفقیت آمیز خواند.

به گزارش ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی در در نشست هیأت رییسه دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد که با حضور استاندار چهارمحال و بختیاری برگزار شد، با اشاره سفرهای متعدد خود به این استان در دوران اوایل انقلاب اسلامی، گفت: خوشبختانه برکات نظام جمهوری اسلامی که مدیون و مرهون هدایت های بزرگمرد تاریخ، حضرت امام راحل و  مقام معظم رهبری است، در استان چهارمحال و بختیاری برای همگان ملموس و قابل مشاهده است. 

وی افزود: در دوران طاغوت، وضعیت سلامت جامعه، بسیار نامناسب و ناگوار بود و حال آن که وضعیت کنونی، قابل مقایسه با آن دوران نیست و از این پس نیز باید برای خدمت با کیفیت و قابل قبول به مردم، احساس مسئولیت داشته باشیم. 

وزیر بهداشت با اشاره به رویکرد دولت مردمی در توجه ویژه به مناطق محروم، یادآور شد: در این دولت تجهیزات پزشکی سرمایه‌ای قابل توجهی به استان چهارمحال و بختیاری اختصاص یافت که شامل دستگاه‌های MRI، سی‌تی‌اسکن و سی‌تی آنژیو بوده و همه تلاش دولت بر این است تا غبار محرومیت از سیمای این استان زدوده شود.

وی تاکید کرد:  مدیران دانشگاه‌های علوم پزشکی باید برای خدمت به مردم، همدل و هم افزا باشند؛ بویژه آن که کیفیت مدیریت مهمتر از کمیّت آن است و  باید از تک تک لحظات و فرصت‌های خدمتگزاری که خداوند به ما عطا فرموده، با کار کیفی و اثرگذار به خوبی استفاده کنیم. 

بنابر اعلام وبدا، در این نشست گزارش‌هایی از اقدامات صورت گرفته و نیازهای دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد توسط رییس و معاونین این دانشگاه به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارائه شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا