خانواده و جامعه

افتتاح ۱۵۰۰ واحد مسکن ملی پرند در هفته دولت

آن‌طور که مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفته است ۱۵۰۰ واحد نهضت ملی مسکن شهر پرند که مشخصا در دولت سیزدهم آغاز شده دارای پیشرفت ۸۵ درصد است که در هفته دولت تکمیل و تحویل متقاضیان می‌شود.

به گزارش ایسنا، بر اساس آماری که آبان ماه سال گذشته ارایه شد، در شهر جدید پرند حدود ۲۲۵ هزار  متقاضی برای واحدهای نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۲۵ هزار نفر تایید نهایی شدند و برای ۲۷ هزار نفر واحد تعریف شده است. در واقع ظرفیت ایجاد شده در این شهر ۲۰۰۰ واحد بیش از تعداد متقاضیان است که در مراحل بعد به متقاضیان واجد شرایط  تعلق می‌گیرد.

علیرضا جعفری ـ مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید خبر داده است: نخستین بسته نهضت ملی مسکن به تعداد ۱۵۰۰ واحد که از خرداد ۱۴۰۱ عملیات اجرای آنها در پرند آغاز شده بود و در مراحل پایانی قرار دارند در هفته دولت (هفته اول شهریورماه) تکمیل و تحویل می‌شود.

وی پیشرفت فیزیکی ۱۵۰۰ واحد نهضت ملی پرند را ۸۵ درصد عنوان و تصریح کرد: در برنامه است تا بتوانیم سرعت احداث و تکمیل واحدهای نهضت ملی مسکن را در شهرهای جدید تسریع کنیم.

بیشتر بخوانید

دولت سیزدهم تا کنون یک میلیون و ۲۳۵ هزار واحد نهضت ملی مسکن را به مرحله‌ی اجرا رسانده که ۱۵۰ هزار واحد به شکل گروهی، ۵۵۰ هزار واحد توسط انبوه‌سازان، ۱۱۵۰ واحد توسط نیروهای مسلح، ۱۰۰ هزار واحد در بافت‌های فرسوده، ۱۰۰ هزار واحد خود مالکی، ۲۲۰ هزار واحد مسکن روستایی، اجرایی و عملیاتی شده است. طبق اعلام بانک مسکن تا کنون ۶۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از محل آورده متقاضیان و تسهیلات بانکی به حساب سازندگان واریز شده که از این رقم حدود ۲۶ هزار میلیارد تومان توسط متقاضیان و ۴۰ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان توسط بانک به پروژه‌ها تزریق شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا