بین الملل

رژیم اسرائیل: واشنگتن در عدم برگزاری دیدار بایدن و نتانیاهو اشتباه کرد

نماینده دائم رژیم صهیونیستی در سازمان ملل امروز سه شنبه گفت که دولت آمریکا در زمینه عدم برگزاری دیدار بین جو بایدن رئیس جمهور آمریکا و بنیامین نتانیاهو اشتباه کرده است.

به گزارش ایسنا، گلعاد آردان در گفت‌وگو با شبکه 14 اسرائیل گفت که از زمان آخرین انتخابات پارلمانی کنست که در اول نوامبر گذشته برگزار شد، نتانیاهو با رئیس جمهور بایدن ملاقات نکرده است.

نماینده دائم رژیم صهیونیستی در سازمان ملل با اشاره به اینکه عدم موفقیت دولت آمریکا در برگزاری چنین نشستی ناشی از اشتباه خود واشنگتن است، خاطرنشان کرد: هماهنگی امنیتی با ایالات متحده به سطحی رسیده است که قبلاً هرگز وجود نداشته است.

پیشتر یک روزنامه اسرائیلی به نقل از تساهی هنگبی، مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی فاش کرده بود که اصلاحات قضایی دلیل دعوت نشدن بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم به کاخ سفید از سوی جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا است.

بایدن پیشتر از نتانیاهو خواسته بود از تصویب اصلاحات قضایی مدنظرش خودداری کند. او ضمن ابراز نگرانی شدید خود در خصوص صحت «دموکراسی اسرائیل» هشدار داده بود که این رژیم نمی‌تواند به این روند ادامه دهد.

همچنین رئیس جمهوری آمریکا در پاسخ به این سوال که آیا نتانیاهو به کاخ سفید دعوت خواهد شد یا نه، با تاکید گفت، نه، و سپس افزود: نه به این زودی.

انتهای پیام

تیم خبری بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای طبیعی و محیط زیستی جهانی. با استفاده از دانش در حوزه محیط زیست و تغییرات آب و هوا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم. با تمرکز بر اثرات رویدادهای طبیعی بر جوامع، نقشه‌ای کامل از تغییرات زمین را برای شما می‌کشم.
دکمه بازگشت به بالا