تحقق شعار جهش تولید همزمان با اجرای برنامه تامین برق صنایع

رئیس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: با تفاهم وزارت نیرو و وزارت صمت برنامه مدیریت تقاضا به نحوی اجرا خواهد شد که کم‌ترین آسیب متوجه تولید کشور شده و در سال جهش تولید شاهد رشد این حوزه باشیم.

به گزارش ایسنا، مصطفی طاهری با اشاره به اینکه در کشور ما توسعه صنعت از توسعه انرژی جلوتر است، اظهار داشت: به دلیل عدم توسعه بخش انرژی در حوزه برق و گاز طی سال‌های دولت قبل هم‌اکنون ما با ناترازی انرژی دست و پنجه نرم می‌کنیم و این مسئله برای کشور خسارت‌بار است.

رئیس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در تشریح راهکارهای حل این مشکل گفت: برای حل این مسئله دو راهکار پیش‌رو داریم، مسیر اول افزایش ظرفیت نیروگاهی است و مسیر دوم اجرای برنامه‌های مدیریت تقاضا به حساب می‌آید.

وی افزود: در یک سال و نیم گذشته آنچه ظرفیت در توسعه ظرفیت نیروگاهی بوده به میدان آمده و معادل کل دولت‌های یازدهم و دوازدهم نیروگاه ساخته شده است.

طاهری با اشاره به راهکارهای مدیریت تقاضا تأکید کرد: باید به نحوی برنامه مدیریت تقاضا پیاده شود تا کم‌ترین آسیب به تولید کشور وارد شود.

وی ادامه داد: برنامه تأمین برق صنایع که توسط وزارت نیرو و وزارت صمت نهایی شد ۵۸۰ هزار واحد صنعتی و صنفی صنعتی را از تأمین برق پایدار برخوردار می‌کند که ۹۲ درصد از صنایع کشور را شامل می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به جزئیات برنامه تأمین برق صنایع گفت: با تفاهم وزارت نیرو و وزارت صمت برنامه مدیریت تقاضا به نحوی اجرا خواهد شد که کم‌ترین آسیب متوجه تولید کشور شده و در سال جهش تولید شاهد رشد این حوزه باشیم.

این مقام مسئول تأکید کرد: در صورت اجرای صحیح برنامه‌ها رشد تولید محقق خواهد شد.

انتهای پیام

خروج از نسخه موبایل