بین الملل

تأکید اتحادیه اروپا بر توقف تجاوزهای رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان

نماینده ویژه اتحادیه اروپا در حقوق بشر خواستار انجام اقدامات لازم برای مهار تجاوزهای رژیم صهیونیستی به حقوق مردم فلسطین شد و بر ضرورت حمایت از غیر نظامیان به‌ویژه کودکان در تمامی شرایط تأکید کرد.

به گزارش ایسنا، ایمون گیلمور در نشست برگزارشده توسط انجمن نهادهای حقوق قدس و دفتر اتحادیه اروپا در رام‌الله که در آن برخی سفرا و سرکنسول‌های برخی کشورها حضور داشتند، بر مهار تجاوزهای رژیم صهیونیستی و مجازات عاملان شهادت محمد التمیمی کودک ۱۸ماهه فلسطین تأکید کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، این نماینده اتحادیه اروپا در بخش دیگری از سخنانش موضع این نهاد بین‌المللی درباره غیر قانونی بودن شهرک‌ها، تخریب منازل و اخراج شهروندان از اراضی اشغالی فلسطینی را یادآور شد.

گیلمور ادامه داد، حقوق بشر بر رفتار محترمانه با همگان تأکید داشته و مسائلی مانند آزادی برای رفتن به محل کار، آزادی جابه‌جایی، حق زندگی محترمانه و قرارنگرفتن در معرض آزار و اذیت از حقوق مساوی برای تمام مردم در سراسر جهان است.

او افزود: اتحادیه اروپا به اقدامات خود برای حمایت از حقوق بشر در فلسطین و تقویت آن ادامه داده و این مهم را از طریق نهادهای حقوق بشری، جامعه مدنی، حمایت از دولت فلسطین و تقویت نهادهای آن و فراهم‌سازی خدمات اساسی برای شهروندان پیگیری می‌کند.

انتهای پیام

تیم خبری بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای طبیعی و محیط زیستی جهانی. با استفاده از دانش در حوزه محیط زیست و تغییرات آب و هوا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم. با تمرکز بر اثرات رویدادهای طبیعی بر جوامع، نقشه‌ای کامل از تغییرات زمین را برای شما می‌کشم.
دکمه بازگشت به بالا