بین الملل

خبرگزاری فارس – طرفین درگیر در سودان با آتش‌بس 24 ساعته موافقت کردند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس،‌ عربستان سعودی و آمریکا، عصر امروز (جمعه)، اعلام کردند که نمایندگان طرف‌های درگیر در سودان (ارتش سودان و نیروهای پشتیبانی سریع) با آتش‌بسی ۲۴ ساعته موافقت کرده‌اند.

وزارت امور خارجه عربستان سعودی اعلام کرد که این آتش‌بس، فردا (شنبه)، از ساعت ۰۶:۰۰ صبح به وقت خارطوم آغاز می‌شود و تا ۲۴ ساعت ادامه می‌یابد.

طبق این بیانیه، ارتش سودان و نیروهای پشتیبانی سریع توافق کرده‌اند که اجازه دهند کمک‌های بشردوستانه به آسیب‌دیدگان در این کشور برسد.

عربستان سعودی و آمریکا در این بیانیه یادآور شدند که در صورت نقض آتش‌بس فردا، مذاکرات آتش‌بس در جده به تعویق خواهد افتاد.

درگیری‌ نیروهای ارتش سودان تحت فرماندهی «عبدالفتاح البرهان» و نیروهای پشتیبانی سریع به فرماندهی «محمد حمدان دقلو» از پانزدهم ماه آوریل آغاز شده و همچنان در این کشور ادامه دارد. جنگ داخلی در سودان تاکنون، صدها کشته و هزاران زخمی به دنبال داشته است.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

تیم خبری بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای طبیعی و محیط زیستی جهانی. با استفاده از دانش در حوزه محیط زیست و تغییرات آب و هوا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم. با تمرکز بر اثرات رویدادهای طبیعی بر جوامع، نقشه‌ای کامل از تغییرات زمین را برای شما می‌کشم.
دکمه بازگشت به بالا