بین الملل

سئول: شورای امنیت سازمان ملل درباره کره شمالی کارایی ندارد

وزیر امور خارجه کره جنوبی در مصاحبه‌ای با یونهاپ که امروز (جمعه) منتشر شد، گفت: کار شورای امنیت سازمان ملل در مورد “تحریک‌های غیرقانونی” کره شمالی عملا فلج شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، “پارک جین” وزیر خارجه کره جنوبی گفت: شورای امنیت سازمان ملل بالاترین و عالی‌ترین نهاد تصمیم گیری این نهاد بین‌المللی است؛ اما عملا در ارتباط با تحریک‌های غیرقانونی کره شمالی کارایی ندارد.

وی ادامه داد: معتقدم که با این شرایط، شورای امنیت سازمان ملل برای صلح و امنیت جهانی مناسب و مورد قبول نیست.

این دیپلمات ارشد کره جنوبی همچنین تاسف خود را از این بابت ابراز داشت که شورای امنیت سازمان ملل نمی‌تواند به تحریک‌های موشکی کره شمالی مانند پرتاب اخیر ماهواره جاسوسی واکنش نشان دهد.

یونهاپ همچنین از قول این مقام ارشد وزارت خارجه کره جنوبی گزارش کرد: سئول مایل است به چین و روسیه تاکید کند تا نقش سازنده‌ای در ارتباط با تهدیدهای کره شمالی هم در داخل و هم در خارج از شورای امنیت ایفا کنند.

اخیرا، کره جنوبی برای سومین بار و برای دوره ۲۰۲۴-۲۰۲۵ به عنوان عضو غیر دائم شورای امنیت سازمان ملل انتخاب شد. روسیه و چین با اعمال تحریم‌های جدید علیه کره شمالی مخالف هستند.

یونهاپ خاطرنشان می‌کند که سال گذشته میلادی نیز، پیونگ یانگ رکورد پرتاب ۶۹ موشک بالستیک را داشت.

انتهای پیام

تیم خبری بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای طبیعی و محیط زیستی جهانی. با استفاده از دانش در حوزه محیط زیست و تغییرات آب و هوا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم. با تمرکز بر اثرات رویدادهای طبیعی بر جوامع، نقشه‌ای کامل از تغییرات زمین را برای شما می‌کشم.
دکمه بازگشت به بالا