بین الملل

خبرگزاری فارس – کرملین: واشنگتن در جایگاهی نیست به ریاض دستور دهد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه روز جمعه به اظهارات تهدیدآمیز آمریکا علیه عربستان سعودی به‌دلیل تصمیم ریاض برای کاهش تولید نفت واکنش نشان داد.

پسکوف طی نشست خبری در کرملین گفت عربستان سعودی یک کشور مستقل است که می‌تواند در مورد اقتصاد خود تصمیم بگیرد و نیازی به هشدارها و نصیحت‌های کسی ندارد.

پیشتر روزنامه «واشنگتن پست» با استناد به اسناد طبقه‌بندی‌شده گزارش داده بود که «محمد بن سلمان آل سعود» ولیعهد عربستان سعودی، در واکنش به تهدید واشنگتن علیه ریاض برای مجازات به‌دلیل کاهش تولید نفت، گفته آمریکا در این صورت ممکن است با «عواقب اقتصادی جدی» مواجه شود.

سخنگوی کرملین در پاسخ به سوالی درباره این گزارش، توضیح داد: «عربستان سعودی یک بازیگر بسیار مهم در بازارهای بین‌المللی انرژی است. البته که این کشور مستقل می‌تواند کاملاً مستقل تصمیماتی را اتخاذ کند که به اقتصاد خود مربوط می‌شود. کسی حتی آمریکا حق سخنرانی و توصیه درباره چگونگی این تصمیمات را ندارد».

وی درباره روند امدادرسانی به مردم گرفتار سیل در منطقه خِرسون به‌دلیل انفجار سد و نیروگاه برقی-آبی «نوا کاخوفکا» اظهار داشت که اقدامات همه بخش‌ها در جریان تخلیه جمعیت در منطقه خرسون، در کرملین به عنوان فداکاری ارزیابی می‌شود.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، سخنگوی کرملین گفت:‌ «شما می‌دانید که رئیس جمهور پوتین این وضعیت را تحت کنترل دارد، او گزارش‌های مستمری را از طریق وزارت بحران و از طریق ارتش ما دریافت می‌کند».

پسکوف با بیان اینکه نباید فراموش کرد که امدادرسانی زیر گلوله‌باران بی‌وقفه نیروهای مسلح اوکراین انجام می‌شود، افزود که در پی این حملات، مردمی که به‌دلیل سیل آواره شده‌اند در حال جان باختن هستند.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

تیم خبری بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای طبیعی و محیط زیستی جهانی. با استفاده از دانش در حوزه محیط زیست و تغییرات آب و هوا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم. با تمرکز بر اثرات رویدادهای طبیعی بر جوامع، نقشه‌ای کامل از تغییرات زمین را برای شما می‌کشم.
دکمه بازگشت به بالا