خانواده و جامعه

تحصیل ۱۲ هزار دانش‌آموز در مدارس سمای دانشگاه آزاد فارس

معاون امور مدارس سمای دانشگاه آزاد استان فارس از تحصیل ۱۲ هزار دانش‌آموز در مدارس این دانشگاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، مجید رحیمی در نشست رؤسای واحد‌ها و معاونان امور مدارس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس ضمن ارائه گزارش درباره شرایط مدارس این دانشگاه اظهار کرد: ما بزرگ‌ترین مجموعه مدارس کشور هستیم و نزدیک به ۱۲ هزار دانش‌آموز داریم و مدارس ما خوب کار کرده‌اند و کیفیت مدارس خوب است، اما باید رشد کیفی را دنبال کنیم.

وی تأکید کرد: سازمان مرکزی نگاه ویژه‌ای به مجموعه مدارس دارد تا مدرسه‌ای کیفیت نداشته باشد والدین فرزندانشان را در مدرسه ثبت‌نام نمی‌کنند.

معاون امور مدارس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس افزود: تلاش داریم با کار خوب شرایط جذب دانشجو را بهتر کنیم و مدارس ما افتخاری برای دانشگاه باشند تا با افزایش تعداد دانش‌آموز به سایر واحد‌های دانشگاهی کمک کنیم.

رحیمی توضیح داد: نظارت بر مدارس بسیار امر مهمی است، اولیا نسبت به فرزندانشان حساس هستند و این حساسیت موجب می‌شود مسئولان فضای بهتری ایجاد کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس هم در این نشست با اشاره به اهمیت جایگاه مدارس سما اظهار کرد: یکی از محور‌هایی که باید مورد حمایت قرار بگیرد و قطعاً به نفع مجموعه دانشگاه و سماست کیفیت‌بخشی و کمّیت‌بخشی به مجموعه مدارس است.

محمدرضا قائدی افزود: نگاه به واحد‌ها و مراکز باید به دور از تبعیض باشد، در حالی که برخی واحد‌ها و مراکز همواره جزء افتخارات مجموعه استان فارس هستند، امیدوارم همچنان ادامه داشته باشد، اما باید نگاه برابری توأم با احترام به همه مجموعه‌ها وجود داشته باشد تا همکاران با دلگرمی کار‌ها را پیش ببرند.

تحصیل ۱۲ هزار دانش‌آموز در مدارس سمای دانشگاه آزاد فارس

رئیس شورای هماهنگی سمای استان فارس بر ضرورت مشارکت دانش‌آموزان در مسابقات ملی مهارت تأکید و بیان کرد: باید مسابقات ملی مهارت به جد پیگیری شوند تا بتوانیم در این مسابقات شرکت‌کننده داشته باشیم، چراکه درخشش در اینگونه مسابقات افتخاری برای مدارس است.

وی یادآور شد: مدارس سما شرایط خوبی دارند، بنابراین باید دست مدارس را بگیریم که شرایط هم از لحاظ کیفی و هم از لحاظ کمّی بهتر شود و برای آنکه ارتباط مدارس سما با آموزش و پرورش قوی‌تر شود تفاهم‌نامه‌ای بین دانشگاه و آموزش و پرورش منعقد شود، به‌خصوص در این تفاهم‌نامه موضوع طرح پویش در رشته‌های مختلف مورد توجه قرار گیرد تا از ظرفیت آموزش و پرورش برای اجرای بهینه پویش استفاده کنیم.

کارشناس مسئول اداره‌کل مشارکت‌های مردمی و توسعه مدارس و مراکز غیردولتی استان فارس هم در این نشست با بیان اینکه در مدارس کودکی را از بچه‌ها نگیریم و بگذاریم کودکی کنند، گفت: مدارس هیئت‌امنایی و غیردولتی نماد مردمی‌سازی حکمرانی آموزش و پرورش هستند و در راستای مردمی‌سازی منتقل شده به مردم است.

حسین زمانی تشریح کرد: مجموعه مدارس سما بهترین مدارس استان فارس هستند و فعالیت‌های مطلوبی در این مدارس صورت گرفته و رشد و پیشرفت خوبی در جذب دانش‌آموزان وجود دارد.

وی گفت: فعالیت‌های مدارس باید در چارچوب قوانین و مقررات آموزش و پرورش صورت بگیرد و فعالان این مدارس در دوره‌های ضمن خدمت شرکت کنند.

تیم خبری اجتماعی

پژوهشگر جامعه‌شناسی با تمرکز بر تحولات جمعیتی و تأثیر آنها بر ساختار اجتماعی.
دکمه بازگشت به بالا