بین الملل

قمی: نمی‌دانم چرا سهمیه جودو را برای بازی‌های آسیایی کم کردند/ این ورزشکاران کجا باید تجربه بین‌المللی کسب کنند؟

سرمربی تیم ملی جودو گفت: متاسفانه تعداد سهمیه‌های ما را برای حضور در هانگژو کاهش داده‌اند که امیدوارم با درخواست تجدیدنظر ما از طرف مسئولان موافقت شود.

حسین قمی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، در خصوص آخرین وضعیت تیم ملی جودو اظهار کرد: با توجه به فشردگی بالای تمرینات تصمیم گرفتیم بین یک تا دو هفته به ملی‌پوشان استراحت بدهیم تا با شرایط بهتری وارد اردوها شوند. پس از چهار سال دوری از میادین تمام بچه‌ها کوهی از انگیزه هستند تا بتوانند در هر رویدادی که می‌روند خودی نشان دهند.

وی ادامه داد: به مسئولان فدراسیون جودو درخواست دادیم تا پیش از حضور در هانگژو برای ما مسابقه تدارکاتی بگذارند تا بچه‌ها هم یک محک خوبی بخورند و هم روی نقاط ضعف و قوت ملی‌پوشان شناخت بهتری پیدا کنیم.

جوانان نیاز دارند تا در صحنه‌های بین‌المللی خودشان را نشان دهند

سرمربی تیم ملی جودو با اشاره به کم شدن سهمیه آنها برای حضور در هانگژو عنوان کرد: این تصمیم درستی نیست زیرا جوانان نیاز دارند تا در صحنه‌های بین‌المللی خودشان را نشان دهند و واقعا مشخص نیست چرا تعداد سهمیه‌های ما را برای حضور در هانگژو کم کرده‌اند. بنابر جلسه‌ای که با مسئولان کمیته ملی المپیک داشتیم تصمیم بر این شد بین سه تا چهار جودوکار را به بازی‌های آسیایی اعزام کنیم. امیدوارم رایزنی مسئولان فدراسیون با ستاد عالی بازی‌ها به نتایج خوبی منجر شود زیرا در این صورت تمام برنامه‌ریزی‌هایی که انجام داده‌ایم با مشکل مواجه خواهد شد.

بچه‌های ما باید در کجا کسب تجربه کنند؟

قمی ادامه داد: پس از این کاهش سهمیه‌ها از لحاظ انگیزشی روی جودوکاران تاثیر بدی ایجاد شده است و امیدوارم مسئولان در تصمیمی که گرفته‌اند تجدیدنظر کنند تا بتوانیم با تعداد نفرات بیشتری به هانگژو برویم. وقتی اینطور با آنها برخورد می‌شود به عنوان سرمربی سوال من این است پس ورزشکاران در کجا باید صحنه برون مرزی ببینند؟

وی با اشاره به اینکه تصمیم دارد یک تیم باتجربه را به بازی‌های آسیایی اعزام کند، عنوان کرد: بنا به تصمیمی که گرفته‌ایم در اوزان ۶۶، ۸۱، ۹۰ بچه‌هایمان را به هانگژو می فرستیم و تنها هدفمان این است در آنجا خوب مسابقه بدهیم تا ان‌شاءالله به مدال هم برسیم. البته مدال گرفتن سخت است، اما دور از دسترس هم نیست. با توجه به تعلیق چهار ساله‌ای که سپری کردیم تجربه این جودوکاران هم چندان بالا نیست، اما باز از نفرات دیگر مقداری با تجربه‌تر هستند.

تیم خبری بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای طبیعی و محیط زیستی جهانی. با استفاده از دانش در حوزه محیط زیست و تغییرات آب و هوا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم. با تمرکز بر اثرات رویدادهای طبیعی بر جوامع، نقشه‌ای کامل از تغییرات زمین را برای شما می‌کشم.
دکمه بازگشت به بالا