بین الملل

نشست عربی – اروپایی پیرامون احیای روند صلح در خاورمیانه

۵۰ کشور در نشست عربی اروپایی در نیویورک راه‌های احیای روند صلح در خاورمیانه را در میان هشدارهای عربستان درباره ناامیدی از اجرای راهکار تشکیل دو دولت میان فلسطین و رژیم صهیونیستی بررسی کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، دو منبع عربی رسمی گفتند، در سایه توقف روند صلح میان رژیم صهیونیستی و فلسطین از سال ۲۰۱۴، نشستی در سطح وزیران پیرامون احیای تلاش‌ها برای حمایت از روند صلح میان فلسطین و رژیم صهیونیستی در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک به دعوت اتحادیه اروپا، اتحادیه عرب و عربستان با مشارکت مصر و اردن و نزدیک به ۵۰ کشور عضو سازمان ملل برگزار شد.

در این نشست نماینده‌ای از فلسطین و رژیم صهیونیستی حضور نداشت.

سامح شکری، وزیر خارجه مصر در این نشست گفت، امیدوار است که همه راه‌ها و تلاش‌ها برای احیای مجدد روند صلح در خاورمیانه بررسی شود. مصر همواره به ادامه همکاری با شرکای منطقه‌ای و بین‌المللی برای دستیابی به تفاهماتی که مسیر را برای از سر گیری مذاکرات مستقیم میان فلسطین و رژیم صهیونیستی برای حل نهایی مسائل هموار می‌کند، پایبند است.

وی در این نشست از طرف صهیونیستی خواست، اقدامات یکجانبه را کنار بگذارد که مانعی پیش روی روند صلح است.

فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان هم در اظهاراتی تلویزیونی پس از این نشست گفت: با مشارکت با اتحادیه اروپا، مصر و اردن و با هماهنگی با فلسطین میزبان یک رویداد مهم در نیویورک بودیم.

انتهای پیام

تیم خبری بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای طبیعی و محیط زیستی جهانی. با استفاده از دانش در حوزه محیط زیست و تغییرات آب و هوا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم. با تمرکز بر اثرات رویدادهای طبیعی بر جوامع، نقشه‌ای کامل از تغییرات زمین را برای شما می‌کشم.
دکمه بازگشت به بالا