بین الملل

خبرگزاری فارس – خوش‌خدمتی جدید رام‌الله به تل‌آویو، صدای مقاومت را درآورد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، گروه‌های مقاومت فلسطین در جنین از سرویس‌های امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین خواستند که به بازداشت‌های سیاسی، تعقیب و پیگرد نیروهای مقاومت و آزادگان فلسطینی که سال‌ها در بند رژیم صهیونیستی بودند، پایان دهند. 

به نوشته وبگاه فلسطینی «شهاب»، گروه‌های مقاومت فلسطین،  با حضور در یک کنفرانس خبری اعلام کردند که پس از نبرد «بأس جنین» مقاومت  با اشغالگران در ژوئیه گذشته، دستگاه‌های امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین بر شدت دستگیری‌های سیاسی علیه مبارزان مقاومت افزوده و طی ساعات گذشته، این دستگیری‌های سیاسی شامل مبارزان کتیبه جنین و کتائب شهدای الاقصی نیز شده است. 

گروه‌های مقاومت طی بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند: «در زمانی که اشغالگران به مسجد الاقصی، مرابطون و مرابطات (مدافعان زن و مرد در مسجدالاقصی)  تعرض می‌کنند، مبارزان و قهرمانان فلسطین نیز مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند، ما به شما می‌گوییم که این اقدامات فقط در خدمت اشغالگران و شهرک‌نشینان صهیونیست است. بازداشتهای سیاسی در شأن نیروهای مقاومت و شرافتمندان جنبش فتح و کتائب شهدای الاقصی نیست که اخیرا، شماری از آن‌ها دستگیر شده‌اند. امری که نشان می‌دهد، این حملات علیه مبارزان و نیروهای مقاومت ادامه دارد». 

نیروهای امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطینی همواره در چارچوب هماهنگی‌ امنیتی میان رام‌الله و تل‌آویو در مسیر نیروهای مقاومت در کرانه باختری مانع‌تراشی می‌کنند و در خوش‌خدمتی به تل‌آویو، شمار زیادی از نیروهای مقاومت را بازداشت کرده‌اند تا شاید بتوانند، شعله مقاومت مسلحانه در کرانه باختری را خاموش کنند. بویژه که دستگاه‌های امنیتی رژیم صهیونیستی در مهار مقاومت مسلحانه در کرانه باختری به بن‌بست رسیده‌‌‌ است.

بنا بر این بیانیه، گروه‌های مقاومت فلسطین پیامهایی را به اعضای سرویس‌های امنیتی در جنین وسایر مناطق کرانه باختری ارسال کردند تا از مشارکت در دستگیری‌های سیاسی علیه نیروهای مقاومت و افراد تحت تعقیب از سوی اشغالگران، دست بردارند.

گروه‌های مقاومت فلسطین در ادامه با اشاره به نام شماری از شهدای جنبش فتح اعلام کردند: : ما به برادران شهید رائد الکرمی، ابوجندل ثابت ثابت، القذافی، سناکره، زیاد العامر و سایر شهدا می‌گوییم که به میهن پرستی شما شک نداریم، اما به رهبری شما اعتماد نداریم».

در ادامه این بیانیه از اعضای جنبش فتح خواسته شده که اجازه ندهند، ابزاری در دستان رهبران خود باشند زیرا اعضای جنبش فتح و نیروهای مقاومت همرزم یکدیگر در نبرد مسلحانه و در یک مسیر علیه اشغالگران هستند.

گروه‌های مقاومت فلسطین در جنین اعلام کردند: «تاخیر در بازسازی اردوگاه جنین پس از تخریب‌های صورت گرفته در حملات و یورش‌های رژیم صهیونیستی با هدف فشار بر مقاومت و جایگاه مردمی آن است».

آن‌ها در ادامه خواستار ایستادن در کنار صاحبان خانه‌های ویران شده از سوی اشغالگران در جنین و اردوگاه آن و سایر مناطق کرانه باختری و سپردن پرونده بازسازی این منازل به «دست‌های امین» شدند و خطاب به سرویس‌های امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کردند: اگر  این توطئه‌ها برای اعمال فشار بر دستی که به ما آسیب می‌زند، یعنی مردم و مبارزان ما در حال انجام است، پاسخ آن علیه دستی خواهد بود که به شما آسیب می‌زند، یعنی همان رژیم اشغالگر».

این در حالی است که منابع آگاه فلسطینی، ۱۱ سپتامبر گزارش دادند که تشکیلات خودگردان فلسطین که به نیروی نیابتی تل‌آویو تبدیل شده، از طریق اردن  مجموعه‌ای از خودروهای زرهی و تسلیحات را به بهانه تجهیز دستگاه‌های امنیتی فلسطین به ویژه سرویس‌های «امنیت پیشگیرانه» و «امنیت ملی» و همچنین پلیس دریافت کرده است. امری که با موافقت کامل رژیم صهیونیستی صورت گرفته است. هرچند که برخی مقامات صهیونیست از جمله نتانیاهو و وزیر جنگ او بخشی از این خبر را تکذیب کردند و مدعی شد که این محموله تسلیحاتی فقط شامل خودروهای زرهی بوده است. 

دفتر «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی  نیز گزارش‌ها در خصوص انتقال تسلیحات به تشکیلات را تکذیب و در عین حال مدعی شد که تنها حدود ۱۰ خودروی زرهی و ابزارهایی برای متفرق کردن تظاهرات منتقل شد تا تشکیلات بتواند دو استان جنین و نابلس را تحت کنترل داشته باشد.

پایان پیام/

 
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

تیم خبری بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای طبیعی و محیط زیستی جهانی. با استفاده از دانش در حوزه محیط زیست و تغییرات آب و هوا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم. با تمرکز بر اثرات رویدادهای طبیعی بر جوامع، نقشه‌ای کامل از تغییرات زمین را برای شما می‌کشم.
دکمه بازگشت به بالا