استان ها

اجرای طرح نظارتی بازگشایی مدارس و نوشت افزار در سمنان

ایسنا/سمنان  سرپرست معاونت نظارت و بازرسی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از اجرای طرح نظارتی بازگشایی مدارس و نوشت افزار در استان خبر داد.

حمیدرضا طحان ۲۸ شهریورماه و در آستانه بهار تعلیم و تربیت با اعلام این خبر اظهار کرد: در آستانه شروع سال تحصیلی و افزایش تقاضا برای خرید لوازم التحریر و ملزومات اداری و پوشاک، طرح نظارتی ویژه ایام بازگشایی مدارس و نوشت افزار در سراسر استان به صورت گشت های مشترک بازرسی با حضور دستگاه های زیربط اجرا می شود.

 وی با اشاره به تشدید نظارت ها تصریح کرد: هدف از اجرای این طرح، اعمال نظارت پیشگیرانه و جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی عرضه کنندگان نوشت افزار و لوازم التحریر و پوشاک با رویکرد حمایت از تولیدات داخلی و جلوگیری از هرگونه کمبود و افزایش غیر منطقی قیمت ها و بروز تخلفات احتمالی است.

سرپرست معاونت نظارت و بازرسی اداره کل صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان گفت: بازرسان و کارشناسان نظارت و بازرسی اداره کل صمت استان و شهرستانها با همکاری نمایندگان دستگاه های ذیربط از قبیل تعزیرات حکومتی، اتاق های اصناف و اتحادیه های مربوطه در این مدت بر بازار نظارت و گروه های کالایی پرمصرف، مراکز عمده و خرده فروشی لوازم التحریر، کیف و کفش و پوشاک را به طور ویژه مورد پایش قرار خواهند داد.

 وی با اشاره به اینکه امروزه قاچاق کالا صدمات فراوانی بر اقتصاد کشور وارد می کند، اضافه کرد: خرید کالای ایرانی با هدف رفع معضل بیکاری و ایجاد اشتغال نیاز امروز جامعه است و خانواده ها می توانند از این طریق و با خرید نوشت افزار ایرانی به تعمیق ساخت داخل و رشد تولید و حمایت از کالای ایرانی کمک کنند.
طحان تصریح کرد: تمامی واحدهای صنفی موظف به نصب قیمت کالا و نرخنامه در معرض دید عموم هستند و شهروندان می توانند هرگونه تخلف اعم از گرانفروشی، کم فروشی، عدم نصب قیمت و عدم صدور صورتحساب و غیره را به شماره ۱۲۴ سامانه پاسخگویی و رسیدگی به شکایات اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گزارش کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا