ورزشی

رقم قرارداد هافبک استقلال کمتر از قیمت یک پراید

در حالی که آخرین دقایق سه شنبه سپری می شود، بازیکنان استقلال با دریافت ده درصد از مبالغ قراردادهای امسال خود یکی یکی ساختمان باشگاه را ترک می کنند و بعضی از آنها مقابل خبرنگاران می ایستند و به گفت و گو می پردازند.

سعید مهری هافبک استقلال یکی از نفراتی بود که لب به صحبت درباره مسائل مالی باشگاه خودپرداخت. او در ابتدا گفت: «دیر وقت است و نمی خواهم وقت تان را بگیرم. خودتان بهتر می دانید، مشکلاتی وجود داشت. ولی مشکل من چیز دیگری است. یکی دو هفته پیش هم مشخص شد که قراردادی که بستم موضوعاتی داشت. از طرفی مطالباتی هم داشتیم و به باشگاه آمدیم صحبت کردیم. باید مشکلات حل شود.»

او در پاسخ به این پرسش که آیا صحت دارد قراردادی ۱۶۵ میلیون تومانی با باشگاه امضا کرده، بیان کرد: «بله، درست است. تنها کاری که از دستم برای خودم و تیمم برمی آمد همین بود. از من خواسته نشد که این کار را کنم. بازیکنان ملی پوش شرایط شان فرق می کند. من فقط در اردوی قبلی تیم ملی بودم و دوست داشتم ادامه دار باشد. بازیکنی مثل من که تازه به تیم ملی رفته باید بازی کند. من قراردادم را ثبت کردم و تا به خودم و تیمم کمک کنم. البته مبلغ قراردادم ۱۶۰ میلیون تومان است!»

هافبک استقلال ادامه داد: «چهار، پنج ماه است صحبتی نکردم. گفتند اینقدر می خواهد و فلان… گلایه من به خاطر سال قبل بود که من کمترین دریافتی را داشتم و ۳۰ درصد گرفتم. البته یک ماه پیش فهمیدم زبیر نیک نفس از من کمتر بود و ۲۹ درصد گرفته است! گلایه من به این خاطر بود. مشکل من قرارداد فصل قبل خودم بود که فسخ کردم. یکبار هم گفتم که ماشینم را به خاطر مشکلات فروختم.»

سعید مهری همچنین گفت: «من معمولا صحبت نمی کنم و دوست دارم بدون حاشیه کارم را ادامه بدهم. من اصلا دنبال پول بیشتر نبودم. حتی خواستم در حدتوانم به باشگاه هم کمک کنم. به هر حال اخبار یه جوری بیرون آمد. البته اینطور نیست که ۱۶۰ میلیون تومان مبلغ قراردادم بماند و قرار است درست شود.»

او در پاسخ به این پرسش که با وجود قرارداد ۱۶۰ میلیون تومانی، امشب از مدیران باشگاه ۱۶ میلیون تومان دریافت کرده، گفت: « من به خاطر همین به باشگاه آمدم، از سال قبل خیلی طلب دارم. آمدم تا در این خصوص با مدیران صحبت کنم. دریافتی ۱۶ میلیون تومانی که شدنی نیست. با این حال من روی قرارداد امسالم هیچ حسابی نکرده ام.»

مهری درباره اینکه مسائل پیش آمده به فوتبالش ضربه زده، خاطرنشان کرد: «چند هفته اول را از دست دادم و دوست داشتم برگردم و بهتر از سال قبل کار کنم. انشاالله مشکلات حل شود. سال قبل خیلی طلب داشتم و به خاطر همین فسخ کردم. این موضوع را دوست داشتم برای هواداران روشن کنم. الان آنقدر مشکل زیاد است که نمی دانم چه کنم؛ نمی دانم برای قرارداد امسال صحبت کنم، برای مطالباتم حرف بزنم یا چیز دیگری…»

او در پاسخ به این سوال که آیا مبلغ قراردادش زیاد می شود، گفت: «۱۶۰ میلیون تومان ثبت شده است، ولی نمی دانم چه راهکاری دارند. سقف بودجه ای گذاشتند که چنین چیزی واقعا درست نیست. مگر فرق بازیکنان باهم چقدر است؟ یکی ۱۰۰، یکی ۷۰ و یکی هم ۵ میلیون تومان بگیرد؟ نداریم چنین چیزی. »

مهری درباره اینکه گفته می شود قرارداد هاشمی نسب هم با استقلال ۵۰ میلیون تومان ثبت شده و این مساله باور کردنی نیست، تاکید کرد: «باورش سخت است اما چون ۱۶۰ میلیون ثبت کرده ام، کاری نمی توانم بکنم. من باید چه کنم؟ می خواهم بازی کنم و فوتبالی ضرر نکنم. یک نفر بیاید بگوید من چه کنم؟»

در این بخش یکی از خبرنگاران خطاب به مهری گفت که با دریافت مطالبات قرارداد سال گذشته باید زندگی اش را بگذراند، بیان کرد: «همین است دیگر… انشاالله که مشکلات حل شود ولی نمی دانم چه بگویم…»

او در پاسخ به این سوال که رابطه اش با نکونام چطور است، گفت: «هیچ مشکلی نداریم، من به خاطر آقاجواد(نکونام) آمدم. خیلی هم صحبت کردیم و خیلی هم همه چیز اوکی است.»

مهری افزود: «فعلا هر دریافتی که داشته باشم، مطالبات فصل قبل است. انشاالله راهکاری برای قرارداد جدیدم بگذارند تا درست شود.»

هافبک استقلال درباره اینکه آیا امید دارد مشکل مبلغ قرارداد امسالش حل شود، گفت: «هیچ جوره نمی شود؛ قوانینی گذاشته اند که نمی دانم چه بگویم… سقف قرارداد هم انگار فقط برای ما است. خیلی از تیم ها را نمی دانم دور می زنند یا نه ، اما پول پرداخت می کنند.»

258258

بخش ورزشی

با استفاده از تحلیل‌های دقیق و ارائه‌ی آمار و ارقام، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی داده‌ها و آمارهای جالب و کاربردی درباره‌ی عملکرد تیم‌ها، بازیکنان و رویدادهای ورزشی می‌پردازم. هدفمندی خود را در افزایش دانش و اطلاعات ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای داده‌های جذاب و آماری ورزشی همراه شوید.
دکمه بازگشت به بالا