فرهنگ و سینما

بعد از ۱۵ سال چشم انتظاری بازگشت

ایسنا/آذربایجان غربی مادرش می گوید: در عملیات رمضان سال ۱۳۶۱ و در شلمچه به شهادت رسید، پیکرش بعد از ۱۵ سال چشم انتظاری و مفقود الاثری به وطن بازگشت.

در طول ۸ سال دفاع مقدس اگرچه وجبی از خاک کشور به دست دشمن و بیگانه نیفتاد اما جوانان و حتی نوجوانان بسیاری برای دفاع از همین خاک پرپر شدند و حتی پیکر عده ای پس از گذشت سالها به آغوش وطن بازگشت، به همین بهانه گفت و گویی داریم با مادر شهید عادل نجفی که پس از ۱۵ سال مفقودالاثری در خاک میهمن آرمید.

کلثوم حاجی زاده، مادر شهید عادل نجفی در گفت و گو با ایسنا افزود: پسرم متولد سال ۴۳ بود و در زمان شهادت ۱۵سال داشت و کلاس سوم راهنمایی بود.

وی ادامه داد: سال ۶۱ بود که پسرم از من و پدرش اسدالله نجفی که شغلش معماری بود اجازه گرفت تا به جبهه برود. من راضی بودم اما پدرش می گفت سنت کم است، در جبهه می ترسی و نمی توانی در جبهه بجنگی و نمی توانی کمک کنی؛ اما پسرم تصمیمش را گرفته بود و برای خشنودی خدا رفت.

حاجی زاده که ۴فرزند دارد و پسر شهیدش اولین فرزندش بود، اظهار کرد: پسرم در عملیات رمضان در سال ۶۱ و در شلمچه به شهادت رسید و پیکرش بعد از ۱۵ سال چشم انتظاری و مفقود الاثری به وطن خودش بازگشت.

وی افزود: پسرم و تمامی شهدا و رزمندگان برای دفاع از اسلام به جبهه جنگ رفتند.

این مادر شهید با تاکید به اینکه شهدا با خدا معامله کرده اند، تصریح کرد: بجز پسرم یک برادر و ۲ پسرعمویم برای اسلام و انقلاب به شهادت رسیده اند.

حاجی زاده افزود: یکی از پسرعموهایم به نام محمد حاجی زاده همراه با شهید عطایی به شهادت رسید و یک پسرعمویم بنام علی حاجی زاده اوایل انقلاب در روستای بند توسط ضدانقلاب شهادت شد و پسرم نیز در شلمچه توسط نیروهای صدام به فیض شهادت رسید.

وی اظهار کرد: ۱۵سال چشم انتظاری خیلی سخت بود و هر لحظه منتظر بودم خبری از پسرم بیاورند. هنوزم که شهید گمنام م آورند با وجود اینکه پیکر عادل برگشته اما دلم برای غریبی شان می سوزد.

این مادر شهید درخصوص اینکه اگر به عقب برگردیم باز اجازه می دهی پسرت به جبهه برود، افزود: هیچ وقت از اینکه پسرم به جبهه رفت و شهید شد ناراحت نیستم واگر باز نیاز باشد برای کشور و انقلاب و اسلام خودم و همسرم و همه فرزندانم به جبهه می رویم.

وی گفت: شهدا بخاطر انقلاب و اسلام و ناموس شهید شدند، از جوانان می خواهم حجاب و ایمان خود را حفظ کنند و مسئولان فقط به فکر خدمت به مردم باشند و نگذارند خون شهدا پایمال شود.

 انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا