بین الملل

خبرگزاری فارس – جهاد اسلامی: اسرائیل هیچ طرحی برای خروج از جنگ غزه ندارد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، علی ابو شاهین عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین تأکید کرد که رژیم صهیونیستی، هیچ طرحی برای خروج از جنگ غزه ندارد.

ابوشاهین همچنین گفت: اسرائیلیها فکر می‌کنند که مقاومت شکست خورده است، ولی وضعیت آن در میدان، در بهترین حالت قرار دارد. بین گروههای فلسطین نیز این اجماع وجود دارد که مسئله مدیریت غزه، مسئله داخلی فلسطین است.

درباره مدیریت غزه، روزنامه نیویورک تایمز آمریکا آبان ماه گذشته خبر داده بود که محمود عباس به دولت واشنگتن برای مدیریت نوار غزه پس از اتمام جنگ چراغ سبز نشان داده است.

به نوشته این روزنامه، محمود عباس به دولت آمریکا گفته که در صورت پایبندی واشنگتن به راهکار دو دولتی تمام عیار، حاضر به پذیرش چنین نقشی در غزه است.

ابوشاهین در ادامه به شبکه خبری المیادین گفت: آینده غزه در دستان مقاومت و ملت فلسطین است. گفتمان نژادپرستانه درباره کوچاندن اجباری و اخراج مردم از سرزمینشان، محال است.

این مقام جهاد اسلامی با اشاره به اینکه اسرائیل، خسارات بسیاری متحمل شده است، تأکید کرد: اسرائیل در غزه، شکست خورده است. در خصوص تبادل اسرا هم با برادران تماس، در حال رایزنی هستیم؛ زیرا وضعیت پیش از ترور صالح العاروری با وضعیت پس از آن، متفاوت است.

پیش از ترور العاروری توسط صهیونیستها، گروههای مقاومت فلسطین پیشنهادی به مصر داده بودند. یک مسئول ارشد در جهاد اسلامی درباره پیشنهاد جدید به مصر مبنی آتش‌بس در غزه گفت: در بند نخست این طرح، آتش‌بس و خروج کامل نیروهای اسرائیل از نوار غزه آمده است.

وی در عین حال خبر داد که هر آنچه در رسانه‌ها درباره عملیات تبادل اسرا به صورت چند مرحله‌ای گفته می‌شود، مربوط به بعد از آتش‌بس و خروج صهیونیستهاست، نه قبل از آن.

پایان پیام/

 
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

تیم خبری بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای طبیعی و محیط زیستی جهانی. با استفاده از دانش در حوزه محیط زیست و تغییرات آب و هوا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم. با تمرکز بر اثرات رویدادهای طبیعی بر جوامع، نقشه‌ای کامل از تغییرات زمین را برای شما می‌کشم.
دکمه بازگشت به بالا