بین الملل

خبرگزاری فارس – حادثه در نیروگاه هسته‌ای فرانسه

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سازمان ایمنی هسته‌ای فرانسه در بیانیه‌ای اعلام کرد در پی آتش‌سوزی در نیروگاه هسته‌ای «شینون» در غرب این کشور دو راکتور هسته‌ای تعطیل شدند.

این سازمان اعلام کرد که روز شنبه یک ترانسفورماتور مخصوص راکتور شماره 3 این نیروگاه در یک بخش غیرهسته‌ای دچار آتش‌سوزی شد.

در این بیانیه تشریح شد: «با از دست رفتن برق خارجی اصلی راکتور شماره 3 به دلیل این آتش‌سوزی، این راکتور به طور خودکار تعطیل شد.»

مقام‌های فرانسوی اعلام کردند این آتش‌سوزی را خاموش کرده‌اند اما راکتور شماره 4 نیروگاه به دلیل داشتن سامانه مشترک جمع‌آوری آب با راکتور شماره 3 موقتا تعطیل شد تا جلوی نشت آب به محیط گرفته شود.

نیروگاه برق هسته‌ای شینون چهار راکتور فعال، هر کدام با ظرفیت 900 مگاوات دارد. این نیروگاه قبلا سه راکتور دیگر هم داشته که در فاصله سالهای‌1973 تا 1990 تعطیل شدند.

نیروگاه هسته‌ای شینون یکی از قدیمی‌ترین نیروگاه های هسته‌ای فرانسه محسوب می‌شود. راکتورهای فعال این نیروگاه در فاصله سالهای 1982 تا 1987 ساخته شدند. این نیروگاه در سال 2023، معادل 5.4 درصد از کل برق هسته‌ای فرانسه را تولید کرده است.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

تیم خبری بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای طبیعی و محیط زیستی جهانی. با استفاده از دانش در حوزه محیط زیست و تغییرات آب و هوا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم. با تمرکز بر اثرات رویدادهای طبیعی بر جوامع، نقشه‌ای کامل از تغییرات زمین را برای شما می‌کشم.
دکمه بازگشت به بالا