سلاح مخوف چینی امواجی ۶۸،۰۰۰ برابر قوی‌تر از میدان مغناطیسی زمین تولید می‌کند!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، گزارش‌ها حاکی از آن است که پژوهشگران در چین یک توپ مایکروویو ترسناک ساخته اند که می‌تواند ماهواره‌ها را با امواجی ۶۸،۰۰۰ برابر قوی‌تر از میدان مغناطیسی زمین نابود کند. این سلاح ترسناک توسط چهار موتور استیرلینگ (Stirling) تقویت شده و گفته می‌شود که می‌توان آن را در پشت یک کامیون نصب کرد، در شرایطی که این کشور آسیای شرقی در حال به رخ کشیدن قدرت نظامی خود است.

بر اساس گزارش روزیاتو، خواص خنک کنندگی موتورهای استیرلینگ قدرت این سلاح مایکروویو توانمند را افزایش خواهد داد و آزمایش‌ها نشان می‌دهد که این سلاح تنها یک پنجم انرژی سیستم‌های دیگر را مصرف می‌کند.

چین در گذشته مدل‌های مشابهی ساخته، اما هیچ کدام از آن‌ها این نوع انرژی را تولید نمی‌کردند و قطعاً هیچ کدام از آن‌ها توانایی فعالیت مداوم به مدت ۴ ساعت را ندارند. اگر این گزارش‌ها صحت داشته باشند، سلاح مایکروویو (HPM) پرقدرت چین اولین سلاحی خواهد بود که از فناوری موتور استیرلینگ استفاده می‌کند و عموم مردم از ساخت آن مطلع می‌شوند.

سلاح مخوف چینی امواجی ۶۸،۰۰۰ برابر قوی‌تر از میدان مغناطیسی زمین تولید می‌کند!

به گفته تیم پروژه که توسط دانشمند مهندسی الکترونیک به نام ژو سه رهبری می‌شود، HPM دارای یک میدان مغناطیسی پیوسته و حالت پایدار با قدرت ۶۸،۰۰۰ برابر قوی‌تر از زمین است.

به بیان بهتر، این قدرت نزدیک به نیمی از قدرت میدان مغناطیسی است که می‌تواند توسط برخورددهنده بزرگ هادرونی (LHC) در اروپا – بزرگ‌ترین و پرانرژی‌ترین برخورددهنده ذرات جهان – تولید می‌شود.

چین با این سیستم تسلیحاتی که قابلیت نصب روی یک کامیون را دارد، می‌تواند به معنای واقعی کلمه آن را در هر جایی که می‌خواهد مستقر کند و لیستی بی پایان از احتمالات را ارائه دهد؛ و با قابلیت کار کردن تا چهار ساعت بدون از دست دادن توان، سفرهای طولانی‌تر نیز امکان پذیر است.

این سلاح به طور مشترک توسط موسسه فناوری هسته‌ای شمال غربی در ژیان و موسسه مهندسی برق در پکن ساخته شده است.

تیم پروژه تصریح کرده که سلاح‌های فعلی HPM که توسط میدان‌های مغناطیسی قوی هدایت می‌شوند «از معضلات مصرف انرژی زیاد و اندازه بزرگ رنج می‌بردند».

بنابراین، موتورهای استیرلینگ بسیار مهم هستند، زیرا به عنوان یخچال عمل می‌کنند و به سرعت گرما را از یک مکان دور می‌سازند.

سلاح مخوف چینی امواجی ۶۸،۰۰۰ برابر قوی‌تر از میدان مغناطیسی زمین تولید می‌کند!

بااین حال، تیم پروژه در مقاله‌ای که ماه گذشته در مجله علمی چینی High Power Laser and Particle Beams منتشر شد، توضیح می‌دهد که چگونه موتور استیرلینگ نیز دارای محدودیت است.

یک موتور استیرلینگ تنها می‌تواند تا ۴۰ درجه بالای صفر مطلق خنک شود، با این حال ابررساناهای دمای پایین که میدان‌های مغناطیسی قوی تولید می‌کنند باید در چهار درجه بالای صفر مطلق کار کنند. علاوه بر این، اگر میدان مغناطیسی به اندازه کافی قوی نباشد، کیفیت پرتو الکترونی تولید شده توسط سلاح مایکروویو به خطر خواهد افتاد. در نتیجه نمی‌تواند مسافت زیادی را طی کند.

تیم ژو به منظور اطمینان از رسیدن به پتانسیل کامل در این سلاح، از یک ماده ابررسانای دمای بالا به نام REBCO استفاده کرده اند تا به مقاومت صفر بین ۴۰ تا ۵۰ درجه بالای صفر مطلق دست پیدا کند.

آن‌ها موفق شدند به دمای ۴۸ درجه بالای صفر مطلق دست پیدا کنند و با ترکیب یک ماده ابررسانا با موتور استیرلینگ، میدان مغناطیسی بیش از چهار تسلا ایجاد کنند. بر اساس مقاله منتشر شده، این ترکیب منجر به کاهش ۸۰ درصدی مصرف کلی انرژی در مقایسه با فناوری مرسوم شده است.

با این حال، ورود قریب الوقوع به میدان نبرد بعید به نظر می‌رسد و ژو و تیمش اشاره می‌کنند که برخی مشکلات خاص نیاز به بهبود بیشتری دارند.

خبر ساخت توپ مایکروویو تنها چند هفته پس از آن منتشر می‌شود که مشخص شد چین یک “گلوله رویایی” ترسناک را ساخته که می‌تواند به سرعت ۸،۵۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و از طریق سیگنال‌های SatNav جهت خود را تغییر دهد.

این گلوله که برای سلاح‌های انرژی جنبشی طراحی شده است، می‌تواند از یک توپ ریلی قدرتمند شلیک شود و قادر است تنها در یک ثانیه ۲،۵۰۰ متر را طی کند؛ و جدیدترین شبیه سازی بازی جنگی چین تهدیدی ترسناک برای غرب بود – با ماهواره‌های فضایی آینده نگرانه و موشک‌هایی که کشتی‌های جنگی آمریکا را در عرض چند دقیقه نابود می‌کنند. یک آزمایشگاه مخفی چین یک ابزار جنگ الکترونیک مبتنی بر فضا را برای ارتش شی جین پینگ توسعه داده که نتایج آن وحشتناک است.

227227

دکمه بازگشت به بالا