استان ها

بازداشت سارق با ۲۸ فقره سرقت در تبریز

ایسنا/آذربایجان شرقی فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی از دستگیری سارق لوازم داخل خودرو با ۲۸ فقره سرقت خبر داد.

سردار علی محمدی در بیان جزئیات این خبر اظهار کرد: در پی گزارش‌های متعدد سرقت قطعات و محتویات داخل خودرو در تبریز که باعث ایجاد نگرانی بین شهروندان شده بود، موضوع در دستورکار ویژه کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: در گام نخست کارآگاهان پس از تجمیع اطلاعات اولیه و بررسی صحنه‌های سرقت و با استفاده از تجربیات کارآگاهی و با روش‌های علمی هویت اصلی متهم را شناسایی کردند.

وی تشریح کرد: ماموران پس از اخذ مجوز قضائی مخفیگاه متهم را نیز شناسایی و در عملیات غافلگیرانه متهم را در مخفیگاهش دستگیر و به مقر پلیس دلالت دادند.

وی خاطر نشان کرد: در بازجویی‌های فنی و با ارائه دلایل و مدارک مستدل و مستند متهم به ۲۸ فقره سرقت محتویات و قطعات خودرو اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه ارزش ریالی اموال مسروقه بیش از ۲ میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: متهم جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی تحویل که با صدور قرار قضائی متناسب روانه زندان شد.

کشف مواد محترقه غیرمجاز در مرند

فرمانده انتظامی مرند از کشف تعداد یک هزار و ۹۶۳ عدد انواع مواد محترقه غیرمجاز خبر داد.

 علی اسدیان در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: درپی کسب خبری مبنی بر اینکه فردی در منزل شخصی‌اش در یکی از محلات مرند اقدام به تهیه و فروش مواد محترقه غیرمجاز می‌کند ماموران پلیس امنیت عمومی شهرستان با هماهنگی قضایی به محل مورد نظر اعزام شدند.

وی افزود: ماموران در بازرسب از منزل مذکور تعداد یک هزار و ۹۶۳ عدد انواع مواد محترقه غیرمجاز و خارجی به ارزش ۸۰ میلیون ریال را کشف و در این راستا یک نفر متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مرجع قضائی شد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری پلیس آذربایجان شرقی، وی از شهروندان درخواست کرد: در ایام پایانی سال و ایام تعطیلات نوروزی، کنترل و مراقبت بیشتری نسبت به جوانان و فرزندان خود داشته باشند تا دچار آسیب‌ها و خطرات احتمالی استفاده از مواد محترقه خطرناک نشوند و در صورت مشاهده و یا اطلاع از فعالیت فرد و یا افرادی که در رابطه با تهیه، تولید و توزیع مواد محترقه و آتش‌زای غیر قانونی فعالیت می‌کنند، بلافاصله موضوع را از طریق سامانه فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

انتهای پیام 

دکمه بازگشت به بالا