بین الملل

پاسداری از دستاورد‌های نظام با حضور حداکثری در انتخابات

پاسداری از دستاورد‌های نظام با حضور حداکثری در انتخابات

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان خوزستان گفت: آحاد مردم ایران اسلامی به این نتیجه رسیدند که از دستاورد‌ها نظام پاسداری کنند و حضور در انتخابات پیش رو را یکی از مصادیق این هدف می‌دانند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، صادق شاهوارپور، مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان خوزستان در نشست هم‌اندیشی پیرامون مشارکت در انتخابات که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان برگزار شد، اظهار کرد:‌ یکی از برنامه‌های دشمنان که با هدف ایجاد فاصله بین مردم، مسئولان و کاهش میزان مشارکت در انتخابات از ابتدای سال آغاز شده این است که در ذهن مردم القاء کنند مردم هیچ نقشی در رقم زدن به سرنوشت کشور ندارند.

وی با اشاره اجمالی به تاریخ انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد: برخلاف شایعه‌پراکنی دشمن باید گفت از همان ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی ایران، حضرت امام(ره) تأکید فراوانی به فراهم کردن زمینه مشارکت مردم در امور مختلف کشور داشتند به طوری که اصل نظام و قانون اساسی را به رأی گذاشتن که با اکثریت مطلق، مردم رأی مثبت دادند.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان خوزستان  افزود: در حوزه‌های مختلف همانند سازندگی، محرومیت‌زدایی، بهداشتی، سیاسی، اجتماعی و… در طول دوران انقلاب نقش مردم بی‌بدیل بوده و به جرئت می‌توان اذعان کرد که هرکجا مردم حضور داشتند گروه‌های مختلف گشوده و مشکل به‌راحتی برطرف و در مواردی همین حضور پرشور مردم در صحنه‌های مختلف بسیاری از توطئه دشمنان را خنثی کرده است.

شاهوارپور با اشاره به اصل ۴۴ قانون اساسی اضافه کرد: یکی از مواردی که در این اصل آمده تأکید بر خصوصی‌سازی و واگذاری امور به مردم بوده و همین موضوع ثابت می‌کند برخلاف ادعای دشمنان در نظام جمهوری اسلامی به مشارکت مردم در اجرای امور و سرنوشت کشور بها داده شده است. آحاد مردم ایران اسلامی به این نتیجه رسیدند که انقلاب اسلامی متعلق به مردم بوده؛‌ بنابراین با همه توان سعی می‌کنند از دستاورد‌ها نظام پاسداری کنند و حضور در انتخابات پیش رو را یکی از مصادیق این هدف می‌دانند.

وی درباره با اهمیت انتخاب صحیح بیان کرد: همه قوانین موجود و منشأ و سرنخ وضع قوانین به مجلس منتهی می‌شود و مجلس ضعیف نمی‌تواند مسائل و مشکلات مردم و کشور را حل کند؛ بنابراین باید در انتخاب اصلح دقت کرد تا نماینده‌ای در تراز انقلاب اسلامی انتخاب شود.

تیم خبری بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای طبیعی و محیط زیستی جهانی. با استفاده از دانش در حوزه محیط زیست و تغییرات آب و هوا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم. با تمرکز بر اثرات رویدادهای طبیعی بر جوامع، نقشه‌ای کامل از تغییرات زمین را برای شما می‌کشم.
دکمه بازگشت به بالا