فرهنگ و سینما

کاظم موسوی بجنوردی در بیمارستان بستری شد

کاظم موسوی بجنوردی، رئیس مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی در بیمارستان بستری شده است و

حمیدرضا محمدی، مدیر روابط‌عمومی مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با تأیید این خبر اظهار کرد: موسوی بجنوردی که اول خرداد امسال امسال به هشتاد سالگی گام نهاد، به‌واسطه ایام زندان طی سال‌های ١٣۴۴ تا ١٣۵٧ که به‌ دلیل رهبری حزب ملل اسلامی، ابتدا به اعدام و بعداً به حبس ابد محکوم شد، ریه چپ خود را از دست داد و دچار فلج ریوی شد. درنتیجه او بیش از چهل سال است که با یک ریه گذران عمر می‌کند.

او ادامه داد: به‌دنبال این موضوع و هم‌چنین با توجه به مشکلات ویروسی توأم با آلودگی شدید هوای پایتخت، به نارسایی ریوی مبتلا و از بامداد چهارشنبه، پنجم بهمن در ICU بستری شد. ایشان بنابر تشخیص تیم پزشکی پس از کاهش خطر، به بخش مربوطه منتقل شد و هم‌اکنون تحت نظر تیم پزشکی با دکتر هدایت ناصر صدر ممتاز، رئیس بیمارستان نیکان شرق(اقدسیه)، مراحل درمان خود را سپری می‌کند و احتمالا تا ۴٨ ساعت آینده و پس از رفع کامل کسالت مرخص خواهد شد.

محمدی با ذکر این نکته که در دو روز گذشته قائم‌مقام، معاون علمی و اعضای شورای عالی علمی این مرکز به عیادت موسوی بجنوردی رفتند، افزود: رئیس مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی با توجه به بیماری فوق‌الذکر اما هم‌چنان با روحیه بالا، کارهای این نهاد پژوهشی را پیگیری می‌کند.

کاظم موسوی بجنوردی، روز دوشنبه (سوم بهمن‌ماه) در مراسم یادبود ابوالفضل خطیبی، شاهنامه‌پژوه فقید که در مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی برگزار شده بود، شرکت کرده و درباره فعالیت‌های او سخن گفته بود.

انتهای پیام 

دکمه بازگشت به بالا