خانواده و جامعهکسب و کار استانها

منظور از شماره مجازی چیست؟

شماره مجازی چیست؛ آموزش کامل ساخت شماره مجازی رایگان

با ساخت و خرید شماره مجازی تلگرام یا واتساپ یا شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر و اینستاگرام به‌راحتی می‌توان در این پلتفرم‌ها ثبت‌نام کرد و بدون استفاده از شماره‌ی شخصی خود، از مزایای آن‌ها بهره‌مند شد. علاوه‌بر‌این، شماره‌ی مجازی برای برقراری تماس و ارسال و دریافت پیامک نیز کاربرد دارد. تنها کافی است شماره‌ی مجازی خود را دراختیار مخاطبان یا مشتریان‌ قرار دهید و با کمترین هزینه با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. شما حتی می‌توانید انتخاب کنید کدام دستگاه‌ها از شماره‌ی مجازی استفاده کنند و در‌صورت لزوم، آن‌ها را تغییر دهید. این قابلیت مرهون انعطاف‌پذیری سرویس‌های ارائه‌شده برای شماره‌ی مجازی است. چنین سرویسی برای استفاده از خدمات وب‌سایت‌هایی که ایران را تحریم کرده‌اند، کاربرد دارد و سطح ناشناس‌ماندن کاربر را در‌مقایسه‌با شماره‌ی تلفن ثابت افزایش می‌دهد.

در سال‌های اخیر، خرید شماره مجازی محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند و مشاغل صرف‌نظر از مکانی که دفاترشان واقع شده است، از این سرویس برای پذیرش تماس مشتریان در سراسر جهان استفاده می‌کنند. روشی برای تمایز بین شماره‌ی مجازی و شماره‌ی شخصی افراد وجود ندارد و این فناوری با فراهم‌کردن خطوط ارتباطی یکسان، مرزها را از بین می‌برد.

پنل خرید شماره مجازی ایران | خرید شماره مجازی آمریکا | خرید شماره مجازی ایران

مزایای شماره‌ی مجازی

امروزه، سرویس‌های ارائه‌دهنده‌ی شماره‌ی مجازی طرفداران زیادی دارند و افراد و شرکت‌ها و سازمان‌های زیادی از این فناوری استفاده می‌کنند. دلایل زیادی برای این محبوبیت و گسترش کاربرد شماره‌ی مجازی وجود دارد که درادامه، به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

کاهش هزینه‌های ارتباط

برقراری ارتباط به‌کمک شماره‌ی مجازی در بستر اینترنت انجام می‌شود؛ به‌همین‌دلیل، هزینه‌های استفاده از این سرویس بسیار اندک و در‌مقایسه‌با شماره‌های شخصی مقرون‌به‌صرفه است. هزینه‌های ارزان سرویس شماره‌های مجازی زمانی اهمیت دارد که شما از این شماره برای برقرای ارتباط با افرادی در کشوری دیگر استفاده کنید.

سهولت در استفاده

ساخت و راه‌اندازی شماره‌ی مجازی رایگان و بسیار ساده و راحت است و تنها کافی است تا یکی از اپلیکیشن‌های ساخت شماره‌ی مجازی را نصب کنید و از مزایای این سرویس بهره‌مند شوید.

حفظ حریم خصوصی و رعایت امنیت

حفظ امنیت در فضای مجازی از دغدغه‌های مهم دنیای امروز است و شماره‌های مجازی می‌توانند با حفظ حریم خصوصی کاربر، این دغدغه را از بین ببرند. بیشتر وب‌سایت‌ها یا اپلیکیشن‌ها برای ثبت‌نام، علاوه‌بر آدرس ایمیل یا به‌جای آن، از کاربر درخواست می‌کنند تا شماره‌ی شخصی خود را وارد کند. برخی پلتفرم‌ها این شماره را به دیگر کاربران نمایش می‌دهند و همین موضوع حریم خصوصی کاربر را به‌خطر می‌اندازد. استفاده از شماره‌ی مجازی در چنین شرایطی باعث می‌شود کلاه‌برداران فضای مجازی یا هکرها به‌راحتی نتوانند به اطلاعات شخصی کاربر دسترسی پیدا کنند.

دقت کنید که اگر به هر دلیلی حساب کاربری ساخته‌شده با شماره‌ی مجازی از دست برود، برگرداندن آن کاملاً به ارا‌‌ئه‌دهنده‌ بستگی دارد و آسان نیست. این مسئله را شاید بتوان تنها ایراد استفاده از شماره‌های مجازی دانست. در‌واقع، امنیت شماره‌‌ی مجازی به ارائه‌دهنده‌های این سرویس بستگی دارد. برخی از ارائه‌دهنده‌ها ممکن است شماره‌ای مجازی را دراختیار چند نفر قرار دهند و امنیت کاربران را خطر بیندازند. این اتفاق در میان سرویس‌های ارا‌ئه‌دهنده‌ی شماره‌ی مجازی رایگان رایج است. درمقابل، برخی ارائه‌دهنده‌‌ها نیز یک شماره‌ی مجازی را تنها دراختیار یک نفر قرار می‌دهند و اجازه‌ی دسترسی به آن شماره را به فرد دیگری نمی‌دهند.

افزایش اعتبار کسب‌و‌کار

افزایش اعتبار کسب‌و‌کارها با کمترین هزینه یکی دیگر از مزایای کاربردی شماره‌ی مجازی است. اغلب مشتریان به کسب‌و‌کارهای بین‌المللی راحت‌تر اعتماد می‌کنند. شماره‌های مجازی شما را به‌عنوان کسب‌و‌کاری بین‌المللی در ذهن مشتریان معرفی می‌کنند. شما حتی می‌توانید شماره‌ای مجازی را کاملاً به‌رایگان بسازید و با قرار‌دادن این شماره روی محصول یا در وب‌سایت و پلتفرم سازمانی خود، علاوه‌بر معرفی کسب‌و‌کار خود، به‌عنوان تجارتی بین‌المللی اعتماد مشتریان را نیز جلب کنید.

از دیگر مزایای کاربرد شماره‌ی مجازی می‌توان به بهره‌مندی از تنظیمات منشی تلفنی گویا و ایجاد هم‌زمان چند حساب کاربری در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها و استفاده از خدمات بسیاری از شرکت‌های خارجی مانند PayPal اشاره کرد.

خطرهای استفاده از شماره‌ی مجازی

استفاده از شماره‌های مجازی ممکن است با خطرهایی همراه باشد. این احتمال برای شماره‌های مجازی رایگان بیشتر است و توصیه می‌شود که تا‌حد‌ممکن از شماره‌ی مجازی‌های رایگان استفاده نکنید. برخی از خطرهای استفاده از شماره‌ی مجازی ازاین‌قرارند:

  • هک‌شدن اطلاعات تماس به‌واسطه‌ی وب‌سایت ارا‌ئه‌دهنده‌ی این سرویس: برای مثال، هکرها ممکن است در‌صورت دسترسی به شماره‌ی مجازی، اطلاعات موجود در واتساپ یا تلگرام یا دیگر پیام‌رسان‌هایی که از این شماره استفاده می‌کنند (مثلاً اطلاعات مخاطبان ذخیره‌شده در این پلتفرم‌ها یا گروه‌ها و کانال‌ها)، برای مقاصد تبلیغاتی بفروشند.
  • امکان از‌دست‌دادن اطلاعات حساب کاربری و نبود تضمین برای برگرداندن آن: پس از ثبت‌نام در پلتفرمی به‌کمک شماره‌ی مجازی، اگر مشکلی در حساب کاربری رخ دهد، برای ورود دوباره به آن به احراز هویت مجدد نیاز خواهید داشت. در چنین شرایطی، ممکن است به‌دلیل فراموش‌کردن شماره یا نداشتن برخی دسترسی‌ها، حساب کاربری خود را کاملاً از دست دهید.

فناوری شماره‌ی مجازی

شماره‌های مجازی به سیم‌کارت یا آدرس فیزیکی نیاز ندارند و از فناوری ایمن اینترنت برای برقراری تماس تلفنی واقعی بین مردم استفاده می‌کنند. درعوض، شماره‌های مجازی ازطریق پروتکل VoIP (مخفف Voice Over Internet) تماس را دریافت می‌کنند. از همین فناوری برای برقراری تماس و ارسال پیام ازطریق اپلیکیشن‌هایی مانند iMessage یا واتساپ یا Google Voice نیز استفاده می‌شود. برای ساخت شماره‌ی مجازی دو حالت کلی وجود دارد: رایگان و پولی.

خرید شماره‌ی مجازی به‌جای استفاده از شماره‌های مجازی رایگان می‌تواند امنیت اطلاعات شما را تضمین کند. اکثر شماره‌های مجازی رایگان آن‌چنان که باید امن نیستند و به‌راحتی اطلاعات شخصی شما را دراختیار نفرات بعدی قرار می‌گیرند که از همان شماره‌ی مجازی استفاده کنند و هر‌لحظه خطر از‌دست‌دادن حساب‌های کاربری ساخته‌شده با این شماره‌های مجازی رایگان وجود دارد.

در‌حال‌حاضر، اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌های زیادی وجود دارند که شماره‌های مجازی رایگان یا پولی را با اشتراک‌های دلاری متفاوتی ارائه می‌دهند. برخی از این سرویس‌های پولی امکان استفاده‌ی رایگان از شماره‌های مجازی را برای بازه‌‌ای معین یا تعدادی دقیقه یا پیام فراهم می‌کنند. در‌ادامه، برخی از ارائه‌دهندگان برتر این سرویس را معرفی می‌کنیم:

در‌ادامه، نحوه‌ی استفاده از شماره‌ی مجازی برای ساخت حساب اپل‌ آی‌دی و تلگرام و واتساپ ازطریق اپلیکیشن‌های معرفی‌شده آموزش داده می‌شود.

شماره‌ی مجازی اپل آی‌دی

یکی از کاربردهای شماره‌ی مجازی برای ایرانی‌ها، است. مدتی است که بخش دیگری به مراحل ساخت اپل آی‌دی اضافه شده است که براساس آن، کاربران موظف هستند شماره موبایل معتبری وارد کنند؛ اما کسانی که قصد دارند از ایران چنین کاری انجام دهند، با مشکل مواجه خواهند شد. دلیل این امر نبود پشتیبانی اپل از کشور ما است. پیش‌تر، درباره‌ی شیوه‌ی ساخت اپل‌ آی‌دی با شماره‌ی مجازی مقاله‌‌ی کاملی منتشر شده است که می‌توانید با کلیک روی لینک زیر آن را مطالعه کنید:

ساخت شماره مجازی واتساپ

یکی دیگر از کاربرد‌های شماره‌های مجازی ساخت اکانت واتساپ است. درادامه، چند اپلیکیشن با قابلیت ساخت حساب کاربری واتساپ به‌کمک شماره‌های مجازی را معرفی می‌کنیم.

اپلیکیشن Nextplus

پس از نصب اپلیکیشن Nextplus از گوگل پلی یا اپ استور و دادن برخی مجوز‌های دسترسی مانند مکان‌یاب و مخاطبان، به ثبت‌نام در این پلتفرم نیاز دارید. پس‌از‌آن فهرستی از کشور‌ها و ایالت‌ها مشاهده می‌کنید که با انتخاب یکی از آن‌ها و انتخاب Get a custom number، با بازشدن پنجره‌ای، شماره مجازی نمایش داده می‌شود که می‌توانید آن را برای ساخت اکانت واتساپ به کار گیرید.

اپلیکیشن smartcall

smartcall تنها برای کاربران اندروید در گوگل پلی وجود دارد. این اپلیکیشن رایگان است و حجم کمی دارد. پس از دانلود و نصب smartcall، لازم است تا شماره‌ی اصلی خود را برای دریافت کد فعال‌سازی وارد کنید. پس از دریافت این کد و وارد‌کردن آن در اپلیکیشن، شماره‌ی مجازی ساخته می‌شود و می‌توانید به‌کمک آن اکانت خود را در واتساپ ایجاد کنید.

ساخت شماره مجازی تلگرام

بسیاری از اپلیکیشن‌هایی که در بالا معرفی کردیم، برای ساخت اکانت تلگرام هم کاربرد دارند؛ با‌این‌حال، درادامه چند اپلیکیشن جداگانه هم برای ساخت اکانت تلگرام معرفی می‌کنیم:

اپلیکیشن Nextplus

اپلیکیشن Nextplus علاوه‌بر اینکه برای ساخت اکانت واتساپ کاربرد دارد، می‌توان از آن برای ساخت اکانت تلگرام هم استفاده کرد. این اپلیکیشن هم برای کاربران اندرویدی هم برای کاربران iOS کاربرد دارد و قابلیت‌هایی مانند برقراری تماس‌های صوتی و ارسال و دریافت پیام متنی نامحدود ارائه می‌دهد.

اپلیکیشن Phone.com

Phone.com علاوه‌بر پشتیبانی از اندروید و iOS، نسخه‌ای هم برای دسترسی وب در‌اختیار قرار می‌دهد. این اپلیکیشن امکانات متنوعی مانند امکان ارسال و دریافت پیام متنی، پیام صوتی، ارسال و دریافت فکس، برقراری کنفرانس ویدئویی ارائه می‌دهد و قابلیت ساخت شماره‌ی مجازی برای ساخت اکانت تلگرام را نیز دارد.

ساخت شماره‌ی مجازی با استفاده از برنامه‌‌ی Temp Number

Temp Number اپلیکیشنی است که تعدادی از شماره‌های آمریکا و کانادا و کشورهای اروپایی را برای استفاده دراختیار کاربران قرار می‌دهد. این برنامه رایگان است و شما می‌توانید از آن‌ها بدون پرداخت هزینه برای ثبت‌نام در وب‌سایت‌ها و پیام‌رسان‌هایی مانند فیسبوک و واتساپ و تلگرام استفاده کنید. این پلتفرم، تنها به نرم‌افزار محدود نیست و شماره‌های مجازی موجود در آن ازطریق وب‌سایت temp-number.com نیز دردسترس هستند.

برای ساخت شماره‌ی مجازی در اپلیکیشن Temp Number، ابتدا اپلیکیشن Temp Number را دانلود و نصب کنید. پس از اجرای برنامه و انتخاب Get Free Number، کشور مدنظر خود را برای تهیه‌ی شماره‌ی مجازی انتخاب کنید. پس از انتخاب کشور (در مثال بالا فنلاند)، فهرستی از شماره‌های مجازی موجود نمایش داده می‌شود. دقت کنید که شماره‌های این فهرست قبل از شما ممکن است دراختیار افراد دیگری قرار داده شده باشند. پس از انتخاب شماره‌ی مجازی و ثبت‌نام در پلتفرم انتخابی خود (در مثال پایین فیسبوک) با استفاده از این شماره، کد احراز هویت را در این قسمت دریافت خواهید کرد.

همان‌طور‌که گفتیم، شماره‌ی مجازی به‌دست‌آمده با این روش قبل از شما دراختیار کاربران دیگری قرار داده شده است و این احتمال وجود دارد که فرد دیگری قبل از شما با همان شماره و در همان پلتفرم ثبت‌نام کرده باشد. در چنین شرایطی، می‌توانید شماره‌ی دیگری از فهرست شماره‌ها انتخاب کنید.

در این مقاله، هرآنچه باید برای شناخت و استفاده درست از شماره‌ی مجازی بدانید، کاملاً بیان کردیم. تاکنون، کاربران بسیاری از سرویس‌های مختلف شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی شماره‌های مجازی استفاده کرده‌اند؛ اما شاید لازم باشد که تأکید کنیم استفاده از سرویس‌های رایگان برای شماره‌های مجازی ممکن است امنیتتان را به‌خطر بیندازد و بهتر است که از سرویس‌های پولی استفاده کنید. امیدواریم این مقاله برای شما همراهان زومیت مفید بوده باشد و بتوانید از آن استفاده کنید.

با ساخت شماره‌ی مجازی تلگرام یا واتساپ یا شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر و اینستاگرام به‌راحتی می‌توان در این پلتفرم‌ها ثبت‌نام کرد و بدون استفاده از شماره‌ی شخصی خود، از مزایای آن‌ها بهره‌مند شد. علاوه‌بر‌این، شماره‌ی مجازی برای برقراری تماس و ارسال و دریافت پیامک نیز کاربرد دارد. تنها کافی است شماره‌ی مجازی خود را دراختیار مخاطبان یا مشتریان‌ قرار دهید و با کمترین هزینه با آن‌ها ارتباط برقرار کنید.

شما حتی می‌توانید انتخاب کنید کدام دستگاه‌ها از شماره‌ی مجازی استفاده کنند و در‌صورت لزوم، آن‌ها را تغییر دهید. این قابلیت مرهون انعطاف‌پذیری سرویس‌های ارائه‌شده برای شماره‌ی مجازی است. چنین سرویسی برای استفاده از خدمات وب‌سایت‌هایی که ایران را تحریم کرده‌اند، کاربرد دارد و سطح ناشناس‌ماندن کاربر را در‌مقایسه‌با شماره‌ی تلفن ثابت افزایش می‌دهد.

در سال‌های اخیر، شماره‌های مجازی محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند و مشاغل صرف‌نظر از مکانی که دفاترشان واقع شده است، از این سرویس برای پذیرش تماس مشتریان در سراسر جهان استفاده می‌کنند. روشی برای تمایز بین شماره‌ی مجازی و شماره‌ی شخصی افراد وجود ندارد و این فناوری با فراهم‌کردن خطوط ارتباطی یکسان، مرزها را از بین می‌برد.

امروزه، سرویس‌های ارائه‌دهنده‌ی شماره‌ی مجازی طرفداران زیادی دارند و افراد و شرکت‌ها و سازمان‌های زیادی از این فناوری استفاده می‌کنند. دلایل زیادی برای این محبوبیت و گسترش کاربرد شماره‌ی مجازی وجود دارد که درادامه، به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

برقراری ارتباط به‌کمک شماره‌ی مجازی در بستر اینترنت انجام می‌شود؛ به‌همین‌دلیل، هزینه‌های استفاده از این سرویس بسیار اندک و در‌مقایسه‌با شماره‌های شخصی مقرون‌به‌صرفه است. هزینه‌های ارزان سرویس شماره‌های مجازی زمانی اهمیت دارد که شما از این شماره برای برقرای ارتباط با افرادی در کشوری دیگر استفاده کنید. ساخت و راه‌اندازی شماره‌ی مجازی رایگان و بسیار ساده و راحت است و تنها کافی است تا یکی از اپلیکیشن‌های ساخت شماره‌ی مجازی را نصب کنید و از مزایای این سرویس بهره‌مند شوید.

منبع: نامبر ایزی

دکمه بازگشت به بالا