عمومیکسب و کار استانها

بعد از اسکراپ چه کرمی باید استفاده کنیم؟

برای داشتن پوستی زیبا و درخشان شما باید لایه برداری کنید و باید آن را درست انجام دهید. اول از همه، شما باید بدانید که اسکراب چیست، چه کاری انجام می دهد و چگونه آن را به درستی انجام دهید. و چگونه باید بعد از اسکراب از پوست خود مراقبت کنم؟

Cad لایه برداری است؟

مقداری چسب شیشه بردارید و روی پیشانی خود بمالید. انگشت خود را چند بار روی چسب بکشید و سپس آن را بردارید. اگر “چیزی” روی نوار دیدید، باید آن را تمیز کنید.

آنچه در چسب می بینید در واقع پوست مرده است و تا زمانی که آن را پاک نکنید روی پوست می ماند و منافذ را مسدود می کند و پوست را کدر می کند.

لایه برداری فرآیندی است که می توانید چندین بار در هفته انجام دهید تا از پوسته پوسته شدن پوست خشک جلوگیری کنید.

در مورد مردان ریش هم همینطور. اگر تا به حال از شوره سر رنج برده اید، یک اسکراب می تواند به شما کمک کند تا در عرض چند دقیقه از شر شوره سر خلاص شوید.

راه های زیادی برای تمیز کردن وجود دارد:

لایه برداری شیمیایی. در صورت تمایل به پرداخت نقدی می توانید از لایه بردار شیمیایی استفاده کنید. یک متخصص پوست یک ماده شیمیایی را روی پوست شما اعمال می کند که لایه شاخی را از بین می برد.

بسته به نوع لایه برداری شیمیایی که دریافت می کنید، ممکن است مجبور شوید چند روز صبر کنید تا پوستتان بهبود یابد، زیرا برخی از درمان ها تهاجمی تر هستند و به عمق بیشتری نفوذ می کنند.

ابزار اسکراب. یک ابزار اسکراب برای از بین بردن سلول های مرده پوست از صورت استفاده می شود. اسفنج، پارچه، برس، لوفا – هر چه که باشد، اگر صورت خود را با آن بشویید، مانند یک اسکراب عمل می کند.

مشکل ابزارهای لایه بردار این است که تمایل به لایه برداری بیش از حد دارند. اساساً مانند خاراندن صورت خود با پوست یک درخت است. نه اینکه بدانید او چه احساسی دارد، اما می توانید تصور کنید، درست است؟

شستشوی زیاد باعث قرمزی، تحریک و ترک خوردن پوست می شود.

اسکراب ها اسکراب های لایه بردار روی پوست صورت (در خانه) اعمال می شود و حاوی ماده ای است که به آرامی اما به طور موثر پوست مرده صورت را از بین می برد. ترکیبات رایج برای تهیه کنده ها زردآلو، گردو و مغز پاپایا هستند.

اسکراب ها بدون مواد شیمیایی و برس های مملو از باکتری، راهی عالی برای شاداب نگه داشتن پوست و عاری از پوسته پوسته شدن پوست هستند.

تمیز کردن چه کار دیگری انجام می دهد؟

شاید فقط برداشتن پوست مرده برای متقاعد کردن شما برای اضافه کردن یک مرحله اضافی به روتین مراقبت از پوست کافی نباشد.

با این حال، علاوه بر از بین بردن پوست مرده، مزایای مهم بسیاری دارد:

1- اسکراب به شما کمک می کند تا اصلاح بهتری داشته باشید. دلیل اینکه نمی توانید یک اصلاح تمیز و راحت داشته باشید این است که سلول های مرده پوست روی سطح پوست شما جمع شده است. پوست مرده منافذ را می بندد و در هنگام اصلاح زیر سطح پوست گیر می کند و در نتیجه برجستگی و جای زخم ایجاد می شود.

2- لایه برداری به رفع خشکی پوست کمک می کند. در زمستان که هوا سرد است، پوست خشک می شود. لایه برداری به از بین بردن این خشکی پوست کمک می کند، اما باید این نکات را بعد از لایه برداری رعایت کنید تا پوست خود را هیدراته نگه دارید.

3- اسکراب پوست شما را شاداب می کند. اگر اخیراً متوجه خطوط و چین و چروک های ریز اطراف چشم، قرمزی یا سوزش، یا ظاهری کدر شده اید، اسکراب می تواند پوست شما را جوان کند.

به طور خلاصه، اسکراب پوست را سالم نگه می دارد.

چگونه درخواست شود؟

بسیار ساده است. اول اینکه بیش از دو بار در هفته شستشو نکنید. دوم اینکه ابتدا صورت خود را بشویید. بهتر است با شستشوی صورت که نه تنها کثیفی ها را از روی صورت شما پاک می کند، بلکه آن را مرطوب و بازسازی می کند تا پوست شما بعد از شستشو احساس خشکی و تحریک نکند.

اکنون با دنبال کردن این 4 مرحله آسان آماده اسکراب هستید:

پوست خود را با آب خیس کنید.

با استفاده از انگشتان، مقدار کمی از سمباده ریز را به مدت 30 ثانیه روی صورت خود بمالید (از چشمان خود استفاده نکنید).

صورت خود را با دستان خود بشویید و بشویید (از پارچه استفاده نکنید).

به آرامی پوست را خشک کنید.

فقط بعد از لایه برداری، پوست شاداب تر و روشن تر از قبل به نظر می رسد.

بعد از لایه برداری، اقدامات بعدی شما برای اطمینان از محافظت و سلامت پوست شما بسیار مهم است. لایه برداری برای پوست مفید است، اما از بین بردن سلول های مرده پوست می تواند پوست را در شرایط خطرناکی قرار دهد. پوست جدید باید مرطوب و محافظت شود.

5 نکته که بعد از لایه برداری باید رعایت کنید

تنها از بین بردن پوست مرده کافی نیست، اکنون که پوست نوزادی دارید باید از آن محافظت کنید.

1 – تغییر دهید. خوب، این بخشی از یک برنامه محافظتی نیست، اما درست بعد از لایه برداری زمان خوبی برای اصلاح است.

نکته حرفه ای: پس از شستشو، پوست خود را با یک حوله گرم و مرطوب خشک کنید. گرمای حوله، سوراخ ها را باز نگه می دارد و به شما کمک می کند اصلاح دقیق تری داشته باشید.

2- از مرطوب کننده استفاده کنید. ما نمی توانیم به اندازه کافی بر این موضوع تاکید کنیم. پوست به خصوص بعد از لایه برداری به رطوبت نیاز دارد. استفاده از یک مرطوب کننده فوق العاده بعد از لایه برداری به جبران رطوبت از دست رفته در اثر لایه برداری کمک می کند.

3- ضد آفتاب بزنید. آگاه باشید که خورشید هیچ لطفی به صورت شما نمی کند. اشعه UV پوست را در معرض رادیکال های آزاد قرار می دهد که می تواند باعث پیری زودرس پوست شود.

اگر پوستی شبیه چرم ندارید، توصیه می کنیم هر روز از کرم ضد آفتاب با SPF 15 یا بالاتر استفاده کنید. این یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای پوست خود انجام دهید.

4- اسکراب ها برای انواع پوست به خصوص پوست های مستعد لک مفید هستند. اسکراب منافذ را باز می کند و کثیفی های ایجاد کننده لک و پوست مرده را از بین می برد.

اسکراب ها یک شبه لک ها را درمان نمی کنند، بنابراین بهتر است در حین کار پوست را به حال خود رها کنید. ممکن است وسوسه انگیز باشد، اما از آینه دوری کنید و چیزی را به صورت خود فشار ندهید. با این کار قرمز و قابل مشاهده می شود.

5. نه لزوما بعد از اسکراب، بلکه مراقبت از پوست مهم است و با محصولات مناسب انجام می شود. برای داشتن پوستی زیبا نیازی به صرف زمان و هزینه ندارید. اما همچنین نمی‌توانید مراقبت از پوست را نادیده بگیرید و انتظار داشته باشید که به‌خوبی پیر شوید.

لایه برداری بخش مهمی از هر روتین مراقبت از پوست است، و مزایای آن باعث می شود که به معنای واقعی کلمه ارزش دقیقه ای را که هر هفته صرف انجام آن می کنید داشته باشد.

محافظت از پوست پس از لایه برداری با یک مرطوب کننده نرم کننده و یک کرم ضد آفتاب خوب، پوست شما را برای تمام کارهایی که باید انجام دهد آماده نگه می دارد.

برای خرید کرم اسکراب کلینیک میتوانید به فروشگاه آنلاین موراشین مراجعه کنید.

دکمه بازگشت به بالا