علمی و پزشکیکسب و کار استانها

صفر تا صد هر آنچه در مورد کنکور امسال باید بدانید

کنکور سراسری یا همان آزمون ورودی دانشگاه‌ها، یکی از مهم‌ترین و پایانی‌ترین مراحل تحصیلی در ایران است که پایه و اساس پذیرش دانشجو در دانشگاه های کشور را تشکیل می‌دهد. در این آزمون، دانش‌آموزان شاخص ریاضی و شاخص تجربی می‌توانند در رشته‌های ریاضی و علوم تجربی و دانشجویان شاخص انسانی در رشته‌های علوم انسانی و هنر پذیرش شوند.

که برای شرکت در این آزمون مهم باید بهترین آگادمی را انتخاب بفرمایید که شما را برای این آزمون مهم آماده کند.

آکادمی سیمیا یکی از بهترین آکادمی های موجود در ایران است و بهترین خدمات را نیز ارائه میدهد.

ایا باید در هر دو کنکور شرکت کرد | تاثیر معدل در کنکور دی ماه ۱۴۰۱ | دانلود فایل pdf میزان تاثیر معدل دیپلم غیر مرتبط با کنکور

در ادامه به توضیح بیشتر درباره کنکور سراسری و نحوه برگزاری آن، فرایند ثبت نام و ارائه مدارک، فرایند تشکیل کلاس‌های آمادگی کنکور، نحوه برگزاری آزمون و نحوه ارزیابی و اعلام نتایج کنکور پرداخته خواهد شد:

1. نحوه برگزاری کنکور سراسری:

کنکور سراسری در دو مرحله برگزار می‌شود. در مرحله اول، داوطلبان در آزمون علوم تجربی، ریاضی و فنی مهندسی شرکت می‌کنند و در مرحله دوم، داوطلبان در آزمون علوم انسانی شرکت می‌کنند. هر دو مرحله آزمون در روزهای مختلف برگزار می‌شود.

2. فرایند ثبت نام و ارائه مدارک:

ثبت نام در کنکور سراسری به صورت آنلاین انجام می‌شود و داوطلبان باید برای ثبت نام، مدارک و اسناد خود را اعم از کارت ملی، شناسنامه، عکس، جواز سفر و … ارائه دهند.

3.فرایند تشکیل کلاس‌های آمادگی کنکور:

کلاس‌های آمادگی کنکور در مدارس و آموزشگاه‌های مختلف برای دانش‌آموزانی تشکیل می‌شود که قصد دارند در کنکور شرکت کنند. در این کلاس‌ها، دانش‌آموزان به صورت مداوم و تمرینی درس‌های مختلف را مرور و یاد می‌گیرند.

4. نحوه برگزاری آزمون:

آزمون کنکور سراسری به صورت تستی و در سه ساعت برگزار می‌شود و شامل سوالات چهارگزینه‌ای ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی، تاریخ، جغرافیا، علوم اجتماعی و … است. همچنین،ریاضی و تجربی دارای ۸۰ سوال و علوم انسانی دارای ۱۲۰ سوال می‌باشد. هر سوال در آزمون کنکور سراسری، ۵ امتیاز دارد و در نهایت، نمره کل داوطلب برابر با جمع امتیازات سوالات آزمون خواهد بود.

5. نحوه ارزیابی و اعلام نتایج:

نتایج کنکور سراسری بر اساس رتبه بندی در هر رشته و دانشگاه متفاوت است. نتیجه نهایی با توجه به نتایج هر دو مرحله آزمون و وزن دادن به هر کدام، محاسبه می‌شود. نتایج کنکور سراسری از طریق سامانه سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می‌شود.

6. توصیه‌ها برای شرکت‌کنندگان در کنکور:

– رعایت روال درس خواندن و حل تست‌های گذشته کنکور

– تمرین مداوم و حل تست‌های متنوع

– شرکت در کلاس‌های آمادگی کنکور و مشاوره با مربیان تجربه‌دار

– ارسال مدارک و ثبت نام در موعد مقرر

– رعایت ساعت خواب و تغذیه سالم

در کل، کنکور سراسری یکی از مهم‌ترین مراحل تحصیلی در ایران است که نیازمند آمادگی و تمرین مداوم است. با رعایت توصیه‌ها و تمرین مداوم، داوطلبان می‌توانند بهترین نتیجه را در کنکور سراسری کسب کنند.

دکمه بازگشت به بالا