جدول وزن سیم مفتول گالوانیزه

توری یک شبکه فلزی است که با برش ورق فلزی یا از بافتن سیم مفتولی ساخته می شود. توری ها در جنس ها و اندازه های مختلف، قطر، عرض و طول به بازار عرضه می شوند. توری ها انواع مختلفی دارند که ما قصد داریم در این مقاله دو نوع توری مفتولی به نام توری پرسی و توری حصاری و جدول وزن آن ها را بررسی کنیم و توضیح دهیم. پس با ما همراه باشید.

توری حصاری فنس مقاومت بالایی دارد و از مفتول گالوانیزه گرم تولید شده است. این توری بین انواع توری کاربرد بالایی در صنایع مختلف دارد. این توری در حصار کشی باغ، باغچه، در ساخت و ساز و… کاربرد فراوانی دارد. توری حصاری به دو دسته توری حصاری کلاسیک و توری حصاری زنجیری دسته بندی می شود. توری حصاری از مفتول گالوانیزه سرد نیز تولید می شود ولی مقاومت توری حصاری با مفتول گالوانیزه گرم را ندارد و یک محصول وارداتی به کشور ما است. طول رول توری حصاری اغلب 15 متر است و به درخواست مشتری این مقدار قابل تغییر است. وزن هر متر مربع فنس با توجه به قطر مفتول و اندازه چشمه آن تعیین می شود. هرچه قطر مفتول افزایش یابد یا اندازه چشمه کاهش یابد رول ها وزن بیشتری دارند. همچنین با کاهش قطر مفتول و افزایش چشمه وزن توری حصاری افزایش می یابد . در جدول زیر وزن هر متر مربع توری پرسی را با توجه به قطر مفتول و اندازه چشمه را بررسی کردیم.

قطر مفتول(میلیمتر) چشمه(سانتی متر)  وزن یک متر مربع(کلیوگرم) 
4.5 5*5 6.000
4  5*5 4.160
4 4*6 3.500
3 4*6 1.950
2.8 5*5 2.000
2.8 4*6 1.750
2.5 4*4 2.100
2.5 6*6 1.450
2 5*5 1.000
4.75  5*5  6.500
3 3*3 3.900
3 4*4 3.000
3 5*5 2.300
 2.5 6*6 1.650

توری پرسی که به آن همان توری بافتنی هم می گویند به شبکه های به هم بافته شده از فلز بدون هیچ نوع عملیات جوشکاری می گویند. برای تولید توری پرسی، هیچ جوشی در محل تقاطع میله های عمودی و افقی آن نمی دهند. توری پرسی سطحی صاف و دوطرفه دارد و استحکام بالا، انعطاف پذیری زیاد، مقاومت در برابر نور خورشید، رطوبت، باد، مواد اسیدی و شیمیایی از ویژگی های بارز این توری است. توری پرسی به صورت ورق های به شکل مستطیل در ابعاد 1*2 تولید می شود و جنس مفتول به کار رفته در توری پرسی از آهن، گالوانیزه و استیل است. کاربرد های زیادی در زمینه پروژه های معماری، پروژه های عمرانی، حصار کشی و قفس حیوانات، صنایع غذایی، ساخت و ساز و بتن ریزی و … دارد. وزن توری فنس پرسی به ابعاد چشمه و قطر مفتول بستگی دارد که ما در ادامه به بررسی جدول وزن توری پرسی می پردازیم.

قطر مفتول(میلیمتر)  چشمه(سانتی متر)  وزن هر متر مربع(کیلوگرم)
 3.0  2*2  8.0
 3.4 2*2 10.2
 3.6 2*2 11.0
3.8 2*2 14.0
 4.0 3*3 10.5
 4.5  3*3 13.5
3.0 4*4 4.0
3.3 4*4 6.2
3.6 4*4 7.0
4.0 4*4 9.0
4.5 5*5 9.0

توری پرسی از مواد پر کربن، مس سیم، فیبر ، نیکل، و سایر مواد فلزی ساخته شده است. توری پرسی بر اساس ویژگی های مختلف مثل وزن، بافت، نوع ساخت لبه وبه دو دسته توری پرسی مشبک سبک وزن، توری پرسی مشبک سنگین وزن دسته بندی می شود. برای محاسبه وزن توری پرسی به نوع چشمه و ضخامت مفتول بستگی دارد. هرچه قطر مفتول توری پرسی بیشتر و اندازه چشمه کمتر باشد وزن توری پرسی بیشتر می شود و هرچه قطر مفتول کمتر و اندازه چشمه بیشتر باشد وزن توری پرسی کمتوری شبکه‌ای فلزی است که از تنیده شدن سیم مفتولی به یکدیگر تولید می‌شود. با یکدیگر متفاوت است و این کالا در انواع و ابعاد و جنس‌های متفاوت در بازار وجود دارد. در ادامه این مطلب در مورد جدول وزن انواع توری صحبت خواهیم کرد.

جدول وزن مفتول مسوار | سیم گالوانیزه کشاورزی | سیم مفتول گالوانیزه دیجی کالا

جدول وزن توری حصاری

توری حصاری از پرکاربردترین محصولات فلزی و مفتولی است که در حصارکشی زمین‌های کشاورزی و باغات مورداستفاده قرار می‌گیرد. توری حصاری باتوجه‌به جنس و ضخامت مفتول و اندازه چشمه‌ها دارای انواع مختلفی است.

از انواع توری حصاری می‌توان به توری حصاری گالوانیزه با روکش pvc اشاره کرد. برای استعلام می‌توانید روی لینک کلیک کنید.

 

جدول وزن مفتول مسوار | سیم گالوانیزه کشاورزی | سیم مفتول گالوانیزه دیجی کالا

در ادامه به جدول وزن توری حصاری باتوجه‌به قطر مفتول و چشمه اشاره شده است.

جدول وزن توری حصاری
قطر مفتول (میلی‌متر) چشمه (سانتی‌متر) وزن یک مترمربع (کیلوگرم)
۲ ۵×۵ ۱
۲.۵ ۴×۴ ۲.۱
۲.۵ ۵×۵ ۱.۶۵
۲.۵ ۶×۶ ۱.۴۵
۲.۸ ۵×۵ ۲
۲.۸ ۶×۶ ۱.۷۵
۳ ۳×۳ ۳.۹
۳ ۴×۴ ۳
۳ ۵×۵ ۲.۳
۳ ۶×۶ ۱.۹۵
۴ ۵×۵ ۴.۱۶
۴ ۶×۶ ۳.۵
۴.۵ ۵×۵ ۶
۴.۷۵ ۵×۵ ۶.۵

جدول وزن توری مش فولادی

توری مش فولادی کاربرد فراوانی در صنعت ساختمان‌سازی دارد و به مش جوشی نیز معروف است. معمولاً از میزگردهای ساده و آجدار با سایزهای مختلف برای تولید این توری استفاده می‌شود. مورداستفاده در توری مش بر روی قیمت آن تأثیرگذار است. برای استعلام می‌توانید به سایت آیرومارت مراجعه کنید.

توری‌های مش فولادی در دو نوع سنگین و سبک وجود دارد. توری سبک‌وسنگین از نظری شکل ظاهری شبیه به یکدیگر تولید می‌شوند.

در مدل توری مش سنگین از میگلردهای ۶، ۸، ۱۰، ۱۲، ۱۴ در انواع ساده و آجدار برای تولید توری سنگین استفاده می‌شود. میلگردها به‌صورت هم‌شکل و بافاصله مشخص به‌صورت عمودی و با زاویه قائمه به شکل تاروپود در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و محل تقاطع میلگردها به یکدیگر جوش زده می‌شود.

تفاوت توری مش سبک‌وسنگین در این است که از توری مشک سبک برای کارهای ظریف و سبک استفاده می‌شود.

مفتول‌های مورداستفاده در مش سبک در اندازه‌های ۲، ۲.۵، ۳، ۳.۵ و ۴ میلی‌متر با چشمه‌های همسان مربع‌شکل در اندازه‌های ۲.۵×۲.۵، ۸×۲، ۱۰×۲، ۱۵×۳، ۵×۵، ۶×۶، ۸×۸، ۱۰×۱۰، ۱۵×۱۵، ۲۰×۲۰ سانتیمتر ساخته می‌شود که در ادامه جدول وزن هرکدام به تفکیک بررسی شده است.

جدول وزن توری مش سنگین
سایز چشمه (سانتی‌متر) وزن هر مترمربع (کیلوگرم)
۸ ساده و آجدار ۱۰×۱۰ ۸
۸ ساده و آجدار ۱۵×۱۵ ۵.۵
۸ ساده و آجدار ۲۰×۲۰ ۴
۸ ساده و آجدار ۲۵×۲۵ ۵.۳
۸ ساده و آجدار ۳۰×۳۰ ۳
۶ ساده ۱۰×۱۰ ۵
۶ ساده ۱۵×۱۵ ۵.۳
۶ ساده ۲۰×۲۰ ۵.۲
۶ ساده ۲۵×۲۵ ۲
۶ ساده ۳۰×۳۰ ۵.۱
۱۲ ساده و آجدار ۱۰×۱۰ ۱۸
۱۲ ساده و آجدار ۱۵×۱۵ ۱۲
۱۲ ساده و آجدار ۲۰×۲۰ ۹
۱۲ ساده و آجدار ۲۵×۲۵ ۵.۸
۱۲ ساده و آجدار ۳۰×۳۰ ۶
۱۰ ساده و آجدار ۱۰×۱۰ ۵.۱۲
۱۰ ساده و آجدار ۱۵×۱۵ ۵.۸
۱۰ ساده و آجدار ۲۰×۲۰ ۵.۶
۱۰ ساده و آجدار ۲۵×۲۵ ۵
۱۰ ساده و آجدار ۳۰×۳۰ ۵.۴

 

جدول وزن توری مش سبک
سایز مفتول (میلی‌متر) ابعاد (متر) چشمه (سانتی‌متر)
۳ ۱×۲ ۵×۵
۳ ۱×۲ ۸×۸
۳ ۱×۲ ۱۰×۱۰
۵ ۱×۲ ۵×۵
۵ ۱×۲ ۸×۸
۵ ۱×۲ ۱۰×۱۰

جدول وزن توری پرسی

توری پرسی نوعی منحصربه‌فرد از توری‌های مفتولی است که از چشمه‌های مربع‌شکل و مفتول‌های موجدار تشکیل شده است. کاربردهای این توری متفاوت است و در ساختمان‌سازی و مورداستفاده قرار می‌گیرد. این توری از نظر شکل ظاهری شباهت زیادی با توری جوشی دارد.

توری پرسی ساختاری سنگین و بادوام دارد و مواد و متریال به‌سادگی روی آن حرکت می‌کند. همین امر را نسبت به انواع دیگر آن متفاوت کرده است.

از مزیت‌های این‌طوری می‌توان به فراهم‌شدن حداکثر مقدار گردش هوا اشاره کرد و جریان شلنگ آب در هنگام آتش‌سوزی برهم نمی‌خورد. به همین دلیل بهترین گزینه برای ایمن‌سازی اماکن محسوب می‌شود.

جدول وزن توری پرسی
قطر مفتول (میلی‌متر) چشمه (سانتی‌متر) وزن یک مترمربع (کیلوگرم)
۳ ۲.۵ ۳.۷۵۰
۳ ۴.۳ ۳.۰۰۰
۳.۵ ۲.۵ ۵.۸۰۰
۳.۵ ۴.۳ ۳.۰۰۰
۳.۶ ۴.۲ ۳.۵۰۰
۴ ۴ ۵.۱۰۰
۴ ۴.۳ ۴.۵۰۰
۴ ۴.۵ ۴.۴۵۰
۴.۶ ۳.۲ ۷.۵۰۰
۴.۶ ۵ ۵.۵۰۰
۵ ۳.۲ ۹۰۰۰
۵ ۳.۲ ۹۰۰۰
۶ ۴ ۱۱.۰۰۰
۶ ۵ ۸.۵۰۰

جدول وزن توری فنس پرسی

توری پرسی که به توری بافتنی نیز معروف است، شبکه‌های به‌هم‌بافته شده از فلز است که بدون هیچ‌گونه جوشکاری به هم متصل شده‌اند.

در هنگام تولید توری هیچ‌گونه جوشی در محل تقاطع میله‌های عمودی و افقی استفاده نمی‌شود و سطحی صاف و دوطرفه دارد.

از مزایای این نوع توری می‌توان به استحکام بالا، انعطاف‌پذیری زیاد، مقاومت در برابر رطوبت، باد، نور خورشید، مواد اسیدی و شیمیایی اشاره کرد.

این توری‌ها معمولاً به شکل مستطیل در ابعاد مختلف تولید می‌شوند و جنس مفتولی که در تولید آن بکار می‌رود، عموماً از جنس آهن، استیل و گالوانیزه است.

وزن توری فنس پرسی باتوجه‌به قطر مفتول و ابعاد چشمه محاسبه می‌شود که در ادامه جدول وزن توری فنس پرسی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 جدول وزن توری فنس پرسی
قطر مفتول (میلیمتر)  چشمه (سانتی‌متر)  وزن هر مترمربع (کیلوگرم)
۳.۰ ۲×۲ ۸.۰
۳.۴ ۲×۲ ۱۰.۲
۳.۶ ۲×۲ ۱۱.۰
۳.۸ ۳×۳ ۱۴.۰
۴.۰ ۳×۳ ۱۰.۵
۴.۵ ۴×۴ ۱۳.۵
۳.۰ ۴×۴ ۴.۰
۳.۳ ۴×۴ ۶.۲
۳.۶ ۴×۴ ۷.۰
۴.۰ ۴×۴ ۹.۰
۴.۵ ۵×۵ ۹.۰

جدول وزن توری مرغی

توری مرغی از پرکاربردترین تجهیزات ساختمانی محسوب می‌شود که از شبکه‌های ۶ ضلعی ساخته شده است. این شبکه‌ها هرکدام از بهم تابیده شدن مفتول‌های خم‌شده به صورت زیگزاگی تولید می‌شود.

برای استعلام می‌توانید با کارشناسان آیرومارت به شماره ۰۲۱۴۵۳۰۶ تماس بگیرید.

چشمه (اینچ) قطر مفتول (میلی‌متر) طول (متر) عرض(سانتی‌متر)
۳.۴ ۱ ۴۵ ۹۰
۳.۴ ۴۵ ۹۰
۳.۴ ۱ ۴۵ ۱۲۰
۳.۴ ۴۵ ۱۵۰

برای محاسبه وزن توری بهتر است از جدول وزن توری استفاده می‌شود؛ اما به طور معمول فرمول محاسبه وزن توری پرسی به ازای هر متر به شکل زیر است:

۳× (سایز چشمه (اینچ)/ سایز مفتول (میلی‌متر)× سایز مفتول (میلی‌متر)) = وزن توری و فنس (کیلوگرم)

سفارش توری از آیرومارت

آیرومارت کلیه مقاطع فولادی از جمله میلگرد، آهن، تیرآهن، نبشی، ناودانی و … را نیز به‌صورت آنلاین به فروش می‌رساند.

تر می شود.

در ساخت توری های پرسی مفتول های از جنس گالوانیزه و یا از جنس آهن استفاده می شود. که مقاومت بسیار زیادی در برابر شرایط آب و هوایی چون رطوبت، باران و… را دارند و وزن این توری ها با توجه به سایز مفتول مورد استفاده شده درآن و ابعاد چشمه توری بستگی دارد. توری پرسی ساخته شده با مفتول سیاه مقاومت بالایی در برابر رطوبت ندارد به همین دلیل دوام و عمر مصرفی آن کمتر از توری پرسی ساخته شده با مفتول گالوانیزه است به همین دلیل قیمت کمتری نسبت به دیگر توری پرسی دارد. توری پرسی با مفتول سیاه بسته به قطر مفتول و چشمه توری در وزن های مختلفی تولید می شود. برای مشاهده جدول وزن توری پرسی و توری حصاری پیشنهاد ما به شما فروشگاه اینترنتی شهرآهن است. شهرآهن علاوه بر فروش انواع توری، لیست قیمت و جدول وزن آن ها را در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد تا با آگاهی خرید نمایند

 

دکمه بازگشت به بالا