عمومیکسب و کار استانها

چطور با زائرین کربلا تماس بگیریم؟

کسانی که با تور کربلا به این کشور مقدس سفر کرده اند باید برای تماس با زائران کربلا و اربعین باید قبل از سفر از نحوه تماس خود مطلع باشند.زائران اگر قصد استفاده از سیمکارت‌های ایرانی را دارند، باید با کد فعالسازی، رومینگ خود را فعال کنند.هم چنین با خرید بسته‌های رومینگ ارائه شده توسط ایرانسل و همراه اول می‌توانند از طریق اینترنت با نزدیکان خود در ارتباط باشند.روش دیگر استفاده از سیمکارت عراقی است که زائران بعد از خرید آن و فعالسازی اینترنت سیمکارت می‌توانند با ایران از طریق اینترنت تماس بگیرند.روش آخر تماس آزاد رومینگ است که توصیه نمی‌شود و هزینه بالایی دارد. در این روش با تماس و پیامک از کشور عراق به ایران هزینه‌ای بر اساس دقیقه و هر پیامک تحمیل می‌شود.
تماس و بسته‌های اینترنت سیمکارت ایرانسل
اگر از سیمکارت ایرانسل استفاده می‌کنید می‌توانید از خدمات رومینگ آن استفاده کنید.
فعال کردن رومینگ ایرانسل
اپراتور ایرانسل به منظور سهولت در استفاده از خدمات سیم‌کارت از جمله اینترنت پرسرعت، تعرفه‌های تخفیفی ویژه‌ای برای استفاده از سرویس رومینگ با اپراتور‌های کشور عراق معرفی کرده است؛ البته لازم است تا دارندگان این سیم کارت‌ها برای استفاده از خدمات، رومینگ خود را فعال نمایند.برای این کار لازم است لب مرز کد دستوری #۱*۱۱۱۱* را از سیم‌کارت خود شماره‌گیری کرده و یا از طریق اپلیکیشن ایرانسل‌من آن را فعال نمایند.
How to contact pilgrims of Karbala

خدمات اینترنت ایرانسل در مناطق مرزی

در مناطق مرزی مهران، خسروی، شلمچه، چذابه، تمرچین و باشماق و مسیر‌های منتهی به این مناطق زایران می‌توانند با شماره‌گیری #۱*۴۰* از یک بسته ۱ گیگابایتی رایگان با اعتبار ۷ روزه بهره ببرند.البته به این نکته باید توجه کنید که استفاده از این بسته فقط در همین نواحی امکان‌پذیر است و هر شماره می‌تواند یک بار این بسته را فعال کند. زائران می‌توانند در مناطق مرزی مهران، خسروی، شلمچه، چذابه، تمرچین و باشماق از اینترنت وای‌فای رایگان استفاده کنند.برای فعال‌سازی آن لازم است ابتدا وای‌فای گوشی را روشن کرده و سپس عدد ۱ را به سرشماره ۱۱۵۵ ارسال نمایید تا رمز عبور برایتان ارسال و به شبکه وای‌فای متصل شوید.

خرید بسته‌های اینترنت رومینگ ایرانسل

بسته‌های اینترنت رومینگ، ویژه ایام اربعین، از طریق کد دستوری #۴*۱۱۱۱* و نیز سوپر اپلیکیشن ایرانسل‌من، قابل فعال‌سازی هستند.
تماس با عراق
بسته‌های رومینگ سیمکارت همراه اول برای زائران زائران عتبات عالیات در شهر‌های کربلا، نجف، کاظمین و… برای کاهش هزینه‌های ارتباطی خود در ایام اربعین می‌توانند لب مرز از طریق کد دستوری #۴۰*۱۰* اقدام به خرید و فعال‌سازی بسته‌های رومینگ ویژه اربعین کنند.امکان فعال سازی بسته‌های رومینگ برای کلیه سیم‌کارت‌های حقیقی، حقوقی، دائمی و اعتباری در این ایام وجود دارد.بنابر اطلاع اپراتور همراه اول، در بسته اینترنت رومینگ نامحدود ۷ روزه عراق، بعد از مقدار مصرف منصفانه ۳ گیگابایت سرعت مصرف به ۱ مگابایت در ثانیه میرسد، ولی امکان دسترسی به شبکه دیتا تا انتهای بازه زمانی برقرار خواهد بود.در زیر هزینه بسته‌های مختلف آورده شده است؛ در نظر داشته باشید که هزینه‌های اعلام شده بدون احتساب مالیات و ارزش افزوده است.
نکته: جهت مشاهده از قیمت تور کربلا هوایی 4 روزه میتوانید با مراجعه به سایت ما اطلاعات لازم را کسب کنید.
فعال کردن رومینگ همراه اول
شماره گیری کد دستوری: ستاره ۱۰ ستاره ۲۹ مربع #۲۹*۱۰*
بسته‌های اینترنت برای دارندگان سیم کارت رایتل
اپراتور رایتل نیز همزمان با فرا رسیدن ایام پیاده روی اربعین جهت سهولت در برقراری ارتباط برای دارندگان این سیم کارت بسته‌های به صرفه اینترنت در نظر گرفته است.کاربران می‌توانند برای فعال سازی رومینگ رایتل، عبارت ON IR را به شماره ۲۰۲۰ پیامک کرده و برای اطلاع از وضعیت سرویس رومینگ، عبارت VIEW IR را به شماره ۲۰۲۰ پیامک کنند. پیامک عبارت OFF IR به شماره ۲۰۲۰ نیز این قابلیت را غیرفعال خواهد کرد.
اگر بنا دارید از سیم کارت رایتل در کشور عراق استفاده کنید، این اپراتور سیم کارت‌های اعتباری با شرایط ویژه به متقاضیان ارایه کرده است؛ این سیم کارت‌ها ۳ گیگابایت اینترنت قابل استفاده در ایران، ۱۰۰ مگابایت اینترنت قابل استفاده در عراق (رومینگ بین الملل)، ۳۰ دقیقه مکالمه درون و برون شبکه در ایران و ۳۰ عدد پیامک درون و برون شبکه در ایران دارد.گفتنی است؛ این بسته‌های مصرفی ویژه مشترکین رایتل جهت استفاده در کشور عراق است که با اتصال به اپراتور‌های (Zain، Korek) درآن کشور قابل استفاده است.
تعرفه مصرف آزاد سیم کارت همراه اول در اربعین ۱۴۰۲
هر دقیقه مکالمه صادره؛۱۳،۷۰۰ تومان
هر دقیقه مکالمه دریافتی؛۱۲،۷۰۰ تومان
هر عدد پیامک به شماره ایرانی؛ ۳،۰۰۰ تومان
هر مگابایت اینترنت؛ ۱۵۰ تومان
هر دقیقه مکالمه بین الملل با شماره‌های همراه اول از ایران به شماره‌های عراقی ۱۲،۷۰۰ تومان است.
تماس با عراق استفاده از سیمکارت عراقی به‌عنوان روش به‌صرفه
یکی از گزینه‌های موجود برای برقراری تماس و کار با اینترنت، استفاده از سیمکارت عراقی است که در مرز و همینطور در کشور عراق به‌سادگی می‌توان تهیه کرد. با توجه به اینکه هزینه‌های استفاده ازین سیمکارت به‌صرفه‌تر از رومینگ سیمکارت داخلی است، در طی این سال‌ها بیشتر توصیه شده است.عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات سه شنبه ۳۱ مرداد ماه در صحن علنی مجلس اعلام کرد که با همکاری وزیر محترم عراقی امسال سیم کارت‌های عراقی و رومینگ با قیمت کمتر و کیفیت بهتر نسبت به سال گذشته در اختیار زوار قرار می‌گیرد.
لازم به ذکر است پیش از این اعلام شده بود که وزارت ارتباطات کشور عراق قرار است سیم کارت‌های عراقی با اینترنت و تماس رایگان در اختیار زائران کشور‌هایی همچون ایران، عربستان، کویت و لبنان قرار دهد، اما پیگیری‌ها نشان می‌دهد این موضوع بسیار محدود بوده و امکان استفاده عمومی توسط زائران وجود ندارد. بهترین گزینه، خریداری سیمکارت عراقی در مرزهاست که آسان‌تر و با قیمت کمتری صورت می‌گیرد.امکانات رایگان پیام‌رسان‌های داخلی در پیاده‌روی اربعین پیامرسان‌های داخلی امکاناتی برای زائران اربعین قرار داده اند.

روبیکا

زائران اربعین می‌‏توانند در مسیر‌های پیاده‏‌روی و همچنین در تمامی شهر‌های کشور عراق با استفاده از رومینگ همراه اول و ایرانسل از خدمات تماس صوتی و تصویری روبیکا و همچنین سرویس روبینو به ‏‌صورت رایگان استفاده کنند.اگر مایلید از این اپلیکیشن استفاده کنید، لازم است همین حالا آخرین نسخه آن را نصب کرده و در گوشی خود فعال نگه دارید، در این صورت می‌توانید با گذر از مرز‌های کشور با راه‌‏اندازی خدمات رومینگ از امکانات پیام‌‏رسان و سرویس روبینوی این پلتفرم استفاده کنید.
اگر مایل بودید مسیر پیاده روی اربعین و اتفاقات آن را با مخاطبین خود به اشتراک بگذارید هم می‌توانید از سرویس روبینو استفاده کنید. روبینو در حقیقت شبکه اجتماعی اپلیکیش روبیکا بوده و بستری است که کاربران می‏‌توانند با انتشار عکس و فیلم به ‏‌صورت پست و استوری و یا پخش زنده، لایک و کامنت با مخاطبانشان تعامل داشته باشند.
نکته: اگر از رومینگ خطوط همراه اول و ایرانسل در کشور عراق استفاده کنید، پیام‌رسان و سرویس روبینو در اپلیکیشن روبیکا برای شما رایگان خواهد بود و تنها ارسال فایل در پیام‏‌رسان و با حجم بیشتر از ۱ مگابایت مشمول خدمات رایگان نمی‌‏شود.

بله

یکی از مشکلاتی که زایران اربعین حسینی همه ساله با آن مواجه هستند عدم دسترسی به اینترنت و برقراری ارتباط با کشور ایران است، همچنین هزینه‌های زیاد و تعرفه‌های بالا در ارتباط با خرید خط عراقی، تماس تلفنی و بسته‌های اینترنتی بار مالی اضافه‌ای را به مسافران تحمیل می‌کند.یکی از راه‌های ارتباطی که می‌توان در پیاده روی اربعین در مسیر اربعین از آن استفاده کرد،اپلیکیشن بله است؛این اپلیکیشن برای اولین بار در کشور و با هدف ایجاد ارتباط رایگان و بدون نیاز به اینترنت برای زائران اربعین حسینی، سامانه اعلام وضعیت اربعین را ارائه کرده است.
سامانه اعلام وضعیت کاملاً رایگان و همیشه در دسترس است، بر بستر USSD کار می‌کند و از آنجا که این پروتکل به پهنای باند کمی نیاز دارد، در ازدحام جمعیت هم به‌درستی کار می‌کند و دچار کندی یا اختلال نمی‌شود.سامانه اعلام وضعیت با سیم‌کارت‌های همراه اول، ایرانسل و رایتل کار می‌کند، به اینترنت نیاز ندارد و کاملاً رایگان است.برای استفاده از این سامانه تنها کافی است که قبل از خروج از کشور، آخرین نسخه اپلیکیشن بله دانلود کرده و رومینگ تلفن همراه خود را فعال کنید، با این کار به راحتی می‌توانید در بخش مشاهده وضعیت برای اطلاع از آخرین موقعیت ثبت شده با وارد کردن شماره افرادی که می‌خواهید از آن‌ها با خبر شوید، از آخرین موقعیت ثبت شده توسط آن‌ها مطلع شود.

سروش

در ایران برنامه سروش را بروزرسانی کنید و سپس از بخش حساب من قسمت اعلام وضعیت اربعین، پیام خود را ثبت کنید.
کد تماس با عراق
اگر قصد تماس مستقیم از سیمکارت عراقی به ایرانی را داشتید (تماس با شارژ پولی) باید در هنگام شماره گیری از کد تماس با عراق استفاده کنید یعنی به جای ۰ ابتدای شماره ۰۰۹۸ (کد ایران) را بگیرید. مثلا ۰۹۱۲ می‌شود ۰۰۹۸۹۱۲

تور کربلا هوایی

اگر قصد دارید در سریع ترین زمان ممکن به شهر کربلا بروید تا در مراسم اربعین و محرم در حرم امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل عزاداری کنید، می‌توانید تور هوایی کربلا را خریداری کنید. قیمت این تور در مقایسه با تور زمینی بیشتر است.
در ادامه خدمات چند تور هوایی کربلا به همراه قیمت شان را شرح می‌دهیم تا درک بهتری نسبت‌به تورهای هوایی کربلا داشته باشید.
نکته: قیمت هایی که در ادامه مشاهده می کنید، مربوط به مرداد ماه سال ۱۴۰۱ است.تور هوایی کربلا به مدت ۷ شب و ۸ روز که ۲ شب در نجف و ۵ شب در کربلا خواهید بود؛ در شهر نجف در هتل برج ذوالفقار و با رزرو هتل در کربلا در هتل یاسمین اقامت می‌کنید؛ قیمتی برابر با ۱۰ میلیون تومان دارد.یکی دیگر از تورهای هوایی کربلا به مدت ۷ شب و ۸ روز (۳ شب در نجف، ۴ شب در کربلا)، هتل برج ذوالفقار در نجف و هتل یاسمین در کربلا قیمتی برابر با ۹ میلیون تومان دارد.
نکته: مدت‌زمان سفر هوایی از فرودگاه امام‌خمینی تا فرودگاه نجف حدود ۲ ساعت است.

دکمه بازگشت به بالا