اقتصادیکسب و کار استانها

طلق گلخانه یو وی دار ( طلق ضد uv پوشش گلخانه)

پلکسی گلاس یا همان طلق های شیشه ای نوعی از انواع طلق هستند که جایگزین مناسبی برای شیشه ها می باشند؛

پلکسی ها هم مانند شیشه ها طرح های مختلفی مانند شفاف و یا مشجر دارند که با توجه به مکان استفاده و کاربرد از طرح های مناسب تر استفاده می شود؛ جهت اطلاعات بیشتر از طلق پلاستیکی کلیک کنید.

بازار طلق تهران | طلق شیشه ای از کجا بخرم | طلق متری

پلکسی گلاس اکرلیک

طلق اکرلیک نوع با کیفیت پلکسی گلاس است که معمولا وارداتی (تایوانی) می باشد، مزیت پلکسی اکرلیک نسبت به طلق ایرانی بیشتر به شفافیت آن است و اینکه ضد خش تر است و همینطور به سختی در مرور زمان کدر می شود؛

البته برای ساخت ماکت ها و در کل استفاده از نوع اکرلیک بسیار پیشنهاد شده تر است، زیرا در برش با لیزر و همینطور چسباندن آن با چسب مخصوص طلق (کلروفوم) کیفیت مواد آن بسیار مناسب تر است.

پلکسی ایرانی

طلق های پلاستیکی ایرانی یا همان پلکسی، نوع رایج در بازار هستند که کاربرد زیادی در سقف های کاذب و به عنوان جایگزین شیشه دارند؛

در زیر به معرفی چند طرح پرفروش از طلق ها که در فروشگاه سایبانکار نیز موجود است می پردازیم:

طلق شفاف شیشه ای

از جمله پر کاربردترین استفاده های طلق، استفاده از آن به جای شیشه است؛

طلق های شفاف در ضخامت های متفاوتی و در شیت های 120*180 به فروش می رسند.

طلق دوغی (اوپال)

اگر هدف شما از استفاده از طلق این است که دید مستقیم یک مکان را از بین ببرید و در عین حال از نور محیط استفاده کنید، طلق ها دوغی یا اوپال گزینه ی مناسبی برای این مورد هستند؛

پلکسی گلاس دوغی از پرکاربردترین نوع های طلق برای استفاده در سقف کاذب است.

طرح های مشجر طلق (یخی، ابری، گالشی و)

نوع دیگر از پلکسی گلاس نیز وجود دارد که به اصطلاح طلق مشجر یا طرحدار نامیده می شود؛

این مدل ها نیز در اجرای سقف کاذب بسیار کاربردی هستند و مزیت آن ها نسبت به طلق دوغی نوردهی بیشتر و همینطور عدم نمایش لکه و یا کثیفی بر روی آن است.

ورق پلی کربنات چیست؟

پلی کربنات ؛ محصولی از پلیمر های ترموپلاستیک (ماده ای که در برابر گرما و حرارت بدون هیچگونه تغییر شیمیایی ذوب می شود) که به دلیل خواص فیزیکی، الکتریکی، گرمایی و مکانیکی در صنایع مختلفی مخصوصا صنایع شیمیایی کاربرد فراوان پیدا کرده اند. معمولا از این محصول به صورت ورق استفاده می شود و به همین علت آن را به نام ورق پلی کربنات نیز می شناسند.

لیست قیمت پلی کربنات شفاف (تخت) شرکت پلیمر طلایی یزد (برند پلیمر)

ضخامت (mm) برند ابعاد (cm) وزن (kg) قیمت (تومان) نوع
2 پلیمر طلایی یزد 305*205 15 3/195/000 شفاف (تخت)
3 پلیمر طلایی یزد 305*205 22/5 4/785/000 شفاف (تخت)
4 پلیمر طلایی یزد 305*205 30 6/375/000 شفاف (تخت)
6 پلیمر طلایی یزد 305*205 45 9/555/000 شفاف (تخت)
8 پلیمر طلایی یزد 305*205 52/5 12/735/000 شفاف (تخت)
10 پلیمر طلایی یزد 305*205 60 15/915/000 شفاف (تخت)
12 پلیمر طلایی یزد 305*205 90 19/095/000 شفاف (تخت)

لیست قیمت پلی کربنات دو جداره – شرکت پلیمر طلایی یزد (برند روناک و پلیمر)

ضخامت (mm) برند ابعاد (cm) وزن (kg) قیمت (تومان) نوع
4 روناک 600*210 8 1/472/000 دوجداره
6 روناک 600*210 11 2/024/000 دوجداره
6 پلیمر 600*210 16/40 3/213/000 دوجداره
8 پلیمر 600*210 18 3/525/000 دوجداره
6 پلیمر 600*210 16/7 3/262/200 لانه زنبوری
8 پلیمر 600*210 22/2 4/388/000 لانه زنبوری
10 پلیمر 600*210 25 4/965/000 لانه زنبوری
16 پلیمر 600*210 41 9/199/000 چهار جداره

به طور کلی ورق پلی کربنات به دو صورت دو جداره و شفاف مصرف دارد. همچنین می توان به جرئت گفت که این محصول مقاوم ترین ماده شفافی است که به عنوان جایگزین مناسب شیشه در صنعت ساختمان استفاده می گردد.

بدون شک یکی از دلایل اصلی انتخاب ورق پلی کربنات در مصالح ساختمانی شفافیت و همچنین مقاومت بسیار بالا در برابر عوامل طبیعی مانند زلزله و طوفان است اما این تنها دلیل استفاده از این محصول نیست.

یکی دیگر از دلایل استفاده از این محصول وزن بسیار پایین و در نتیجه جابجایی راحت و آسان آن است. دلیل دیگر ویژگی جذب انرژی و عایق آن است، طوری که باعث ایجاد صرفه اقتصادی مخصوصا در گلخانه ها می شود..

همین دلایل کافیست تا این پلیمر به عنوان کاور در سقف ها و پارکینگ ها ،سوله ها و همچنین گلخانه ها استفاده گردد و طرفداران زیادی نیز داشته باشد. پس تعجب نکنید که امروزه بسیاری از افراد در اینترنت به دنبال خرید ورق پلی کربنات یا قیمت ورق پلی کربنات هستند.

منظور از پوشش ضد یو وی چیست

با توجه به آسیب جدی که این اشعه مضر به بسیاری از ابزارآلات و تاسیسات و پوست انسان می‌زند اقدام به تولید طلق یو وی کرده‌است ، تا با توجه به نیاز کارفرمایان پروژه‌های ساختمانی در اختیار آن‌ها قرار گیرد.

مواد ترموپلاستیکی در مقابل اشعه‌ی فرابنفش

مواد ترموپلاستیکی هنگامی‌که در معرض تابش مستقیم نور آفتاب قرار می‌گیرند ، تغییر رنگ می‌دهند. نازک می‌شوند و ضریب شکنندگی آنها بالا می‌رود. از این رو لازم که مواد ترموپلاستیکی که به طور مداوم در معرض تابش اشعه فرابنفش هستند. با پوشش آنتی یو وی ایمن شوند. استفاده از ترکیبات آنتی یو وی در ساختار مواد ترموپلاستیکی علاوه بر این که طول عمر ترموپلاستیک‌ها را افزایش می‌دهد. از ایجاد ترکیبات مخرب پلیمری که به طبیعت آسیب می‌رساند جلوگیری می‌کند. برای ضد یو وی کردن طلق از فیلترهای مخصوصی استفاده می‌شود.

نوع ترموپلاستیک (طلق)‌‌ وضعیت در مقابل اشعه فرانبفش
طلق پلی کربناتی نوع معمولی ضعیف در مقابل هوازدگی – در نوع یو وی نیز تولید میشود
طلق اکریلیکی(پلکسی گلاس) طلق اکریلیکی ضد یو وی است و 99 درصد این اشعه را بازتاب می‌کند
طلق کریستالی(پلی استایرن) نوع معمولی ضعیف در مقابل هوازدگی – در نوع یو وی نیز تولید می‌شود

مقایسه انواع طلق ترموپلاستیکی از نظر اثرات اشعه فرابنفش

طلق یو وی چیست

طلق ها ساختار پلیمری دارند. هیدرات منیزیم سیلیکات از مواد اصلی تشکیل‌دهنده طلق ها می‌باشند . در دسته‌بندی کانی‌ها ، طلق‌ها جزو کانی های نرم محسوب می‌شوند . که برای ساخت و پرداخت آن نیازمند فرمول‌های شیمیایی دقیقی هستیم . طلق‌ها در واقع قابلیت ارتجاعی ندارند. اما انعطاف‌پذیری بالای آن‌ها ، این ماده را به متریالی پرکاربرد تبدیل کرده‌است . طلق یو وی به دو گروه و پلی کربنات قابل تقسیم است . که هر یک از آن‌ها دارای دارای ویژگی های متفاوت و منحصربه‌فرد خود هستند. و کاربرد هر یک‌از آنها ، در ساختمان‌ها متفاوت می‌باشد. هر دو گروه از طلق ها ( پلی کربنات و پلکسی گلاس) ، در واقع شکل دگرگون‌شده‌ی (امفیبول ، پیروکسین و سرپانتین ، هستند ). که طی مراحلی با اضافه‌کردن آب و دی‌اکسیدکربن تولید می‌شوند.

در سال‌های اخیر سرعت استفاده از انواع طلق‌ها سیر صعودی پیدا کرده‌است . و دلیل این امر هم ایمنی و استحکام انواع طلق، در مقایسه با شیشه است . طلق پلکسی گلاس ، که به آن نیز گفته می‌شود ، برای سقف‌کاذب ساختمان ها گزینه‌ی مناسبی می‌باشد. و حال آنکه طلق پلی کربنات ، یا ترموپلاستیک رنگی ، کاربرد های گسترده‌تری دارد. که در قسمت های داخلی و خارجی ساختمان ، مورد استفاده قرار می‌گیرد . که علاوه بر زیبایی که برای محیط مد نظر به ارمغان می‌آورد ، بسیار کارآمد و مفید است .

منظور از اشعه ی فرا بنفش چیست

اشعه‌ی فرابنفش یا امواج UV انرژی الکترومغناطیسی می‌باشد که از طول موج کمی برخوردار است ولی انرژی بسیار بالایی دارد. این انرژی الکترو مغناطیسی نامرئی هستند. و در گستره‌ی الکترومغناطیسی مابین اشعه ایکس و نور نامحسوس (نور مرئی) قرار دارد. قرار گرفتن طولانی مدت در برابر اشعه فرابنفش برای انسان بسیار مضر است و باعث ایجاد لکه‌های پوستی و آفتاب سوختگی می‌شود. همانطور که می‌دانید امواج uv از خورشید سرچشمه می‌گیرند.بنابراین صنعتگران تولید طلق اقدام به تولید طلق های uv کردند. تا در مکان‌هایی که تابش اشعه فرابنفش بیش از حد انتظار است به منظور جلوگیری از آسیب رساندن اشعه فرابنفش به انسان از طلق uv استفاده کنند.

طلق یو وی با روکش سخت از هر دو طرف ، مقاومت‌شیمیایی و عملکرد طولانی مدت ، در برابر اشعه ماورابنفش و هوازدگی را دارند. همچنین طلق uv در بیمارستان‌ها مراکز بازی کودکان به طرز شگفت‌انگیزی کاربردی هستند . زیرا هم باعث زیبایی فضای بیرون شما می‌شوند . و هم آن را به یک محیط امن دوستانه و سرگرم‌کننده برای کودکان تبدیل می‌کنند. این پانل‌ها از پلی کربنات ساختاری “x” با ضخامت 16 میلی متر ساخته شده‌اند . که دارای استحکام بالا و وزن سبک هستند. برای استحکام بیشتر دارای لبه های قلاب‌دار و درزهای مهر و موم‌شده نیز هستند .

آیدا چم سورکی

آیدا چم سورکی هستم متولد 1381 تحصیل کرده در رشته علوم تربیتی و علاقمند به نویسندگی و فعال در شبکه های اجتماعی
دکمه بازگشت به بالا